Na Rohálovce podpoříme Šimona - přečtěte si jeho příběh

 

 V rámci 9. ročníku Rohálovské padesátky organizujeme finanční podporu 13letého Šimona z Přerova.

 

Přečtěte si jeho příběh.


Ahoj, jmenuji se Šimon, je mi 13 let. Loni v létě jsem se cítil unavený a přestávaly mě poslouchat svaly. Nemohl jsem chodit, polykat a mluvit. Trvalo dlouho, než doktoři zjistili, že jsem onemocněl velmi vzácnou a zákeřnou nemocí - juvenilní dermatomyozitidou. Jde především o zánět všech svalů a kůže. Je to sice léčitelná nemoc, není však vyléčitelná. Cílem léčby je zklidnit onemocnění a udržet jej pod kontrolou pomocí léků.

 

Po prázdninách mě začali léčit. Vypadalo to, že nemoc léky dokáží potlačit a já se budu moci brzy vrátit do školy. Svaly ale bolely víc a víc a já s velkými bolestmi mohl jen ležet. Doktoři změnili léčbu a bolesti pomalu ustupují. Čeká mě ale ještě velmi dlouhá cesta. Ale budu bojovat, učím se znovu chodit, chci jezdit na kole (jednou i třeba ujedu Rohálovku), hrát na klavír a dělat správné rošťárny jako jiní kluci.

 

Svůj čas nyní trávím v nemocnici v Brně, ale taťka nebo mamka jsou tu stále se mnou i přes noc. Kapají mi léky přímo do žíly, bývá mi často špatně, a proto jsem rád, že mám rodiče u sebe. Vím, že je to těžké i pro ně i pro bráchu po všech stránkách (např. jedna noc v nemocnici stojí taťku 450 Kč).

 

Předem děkuji za Vaši podporu v rámci Rohálovské padesátky.

 

Podpořit Šimonka můžete těmito způsoby:

  • Při prezentaci a během závodu do zapečetěné kasičky
  • Díky zájmu účastníků a partnerů, je možné zaslat i libovolnou částku na účet pořadatele 670100-2207575003/6210 pod variabilním symbolem 102014
  • V den závodu bude probíhat doprovodná soutěž, jejíž výtěžek bude věnován Šimonovi
  • Za každého účastníka, který dokončí závod v hororovém převleku, pořadatel věnuje 100 Kč 

 

Můžete se spolehnout, že každá koruna bude předána Šimonovi.

 

simon_1024_opt.png