Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Jarní soustředění Petříkov 2014

 

1.6.2014 skončilo slavné GIRO D´ITALIA a  4.6.2014 se přesunula část vesanů na tradiční letní soustředění v Petříkově, aby ladili formu pro nadcházející závody. Letošní suchá zima bez sněhu a relativně teplé jaro dovolovala najezdit spoustu km před sezónou, ale to se netýkalo většiny z nás. Těžko říct, kde byl ten zakopaný pes, to si musí zdůvodnit každý sám.

Po loňském soustředění na Mallorce a poctivé přípravě je rozdíl v letošní formě skutečně markantní. Od soustředění si každý sliboval své, ale většina z nás se jela připravit na jedinou věc v letošní sezóně a to „obra Drásala“. Já jel třeba hledat ale i svoji ztracenou formu . Bez ohledu na formu každého z nás, se většina vesanů  přihlásila na nejdelší maraton v ČR, ihned po zveřejnění přihlašovacího formuláře (z 10 prvních přihlášených bylo 5 vesanů a to o něčem svědčí …). Jednoznačně výzva a být u něčeho těžkého od samotného začátku.


Ve středu na večer jsme se sjeli do Tarabaru ve složení Lundys, Kasi, Haja, Vlček a Rostik (ten dorazil na kole). Ve čtvrtek ráno pak dorazil Kotel a v pátek ráno pak Pavel s Lubošem. Po celou dobu byl s námi i náš horský průvodce šerif (Martin – pan domácí, pozn.redakce). Právě díky jeho přítomnosti, jsme si mohli detailně naplánovat trasy a prozkoumat malebné stezky horského prostředí. Ve čtvrtek nás zavedl do polského zimního střediska Czarna Gora, což je TOP lyžřské středisko v daném regionu. Nikdo z nás neměl polskou měnu, ale bez větších obav jsme si všichni objednali pivo a poté i polévku. Útratu nikdo neřešil a hlad a žízeň byla přednější – nakonec jsme výhodným/nevýhodným kurzem zaplatili v českých korunách a pokračovali jsme zpět do Petříkova. Haja a Lundys si řekli, že se nevrátí, pokud nebudou mít natočeno minimálně 100 km. Pár km tedy museli ještě dokroužit, aby splnili co si řekli.

 

Páteční etapa, do které se zapojil již i Pavel s Lubošem, vedla na Praděd a do nadmořské výšky 1492 m n.m.  Počasí bylo den ode dne krásnější a cesta panenskou přírodou byla opravdu úžasná a naším vůdcem ideálně zvolená. Stejně jak předchozí den jsme si s Lundysem řekli, že se bez 100 natočených km nevrátíme. Na zpáteční cestě nechyběla zastávka v Koutech, kde přesně rok držel Haja nepřekonatelnost v jízdě do schodů. Přesně po roce se dostal do síně slávy i Kotel, který schody na náměstí zdolal. Pak jsme se rozdělili na dvě skupiny a každý svojí trasou se vrátil do základního tábora v Petříkově.

 


Sobota již tradičně patřila letnímu duatlonu (25 km kolo a 9 km běh). Po loňském vzoru jsme opět zatraktivnili naše klání bojem ve dvojících. Rozlosování bylo následující – Pavel a Haja, Rosťa a Kasi , Lundys a Luboš, Vlček a Kotel. Samozřejmě každý bojoval i sám za sebe a poslední se tradičně smočili v potoce (v daném počasí to bylo ale velmi příjemné). Start kola byl ve 2 min. intervalech a o motivaci a atraktivitu nebyla nouze. Běh pak byl s hromadným startem. Jednoznačnými vítězi dvojic se stal Kotel s Vlčkem a ovládli tak letošní letní duatlon. Kompletní výsledky najdete níže. Sobotní odpoledne pak bylo v duchu volného programu – někdo ještě sportoval a jiní se dali na degustaci vína a tataráku :). Každopádně se letošní ročník vyvedl jako obvykle a všichni z nás posunuli svojí fyzičku o kus dále. Obr Drásal nám to zhodnotí, jak se kdo připravoval …

 

Výsledky zde.

 

Haja