Vesani Open 2014

 

V sobotu 14. června se konalo jako každoročně silně obsazené vesanské open v tenise. Osmý ročník byl ozvláštněn hned několika fakty. Jednak jsme se z tradičního útočiště v Žopech přesunuli do Holešova za Kanadu (což s sebou přineslo i změnu povrchu, s čímž se někteří těžko vyrovnávali) a také byl turnaj zpestřen oslavou Kotlových 30tin a Hajových 33tin. Aktivních účastníků se nakonec sešlo devět (Kotel, Kasi, Haja, Pavel, Rosťa, Hrošík, Lundys, Megin a Martin Kufa), ale také se projevila větší divácká atraktivita místa konání a tím pádem dorazila i spousta fandů a fanynek.

 

Boje vypukly kolem deváté hodiny ranní a nebyla nouze o debakly (nad kurty neustále kroužilo hejno kanárů a občas některý znaveně zasedl na rameno někoho z nás), ale ani těsné výsledků nebylo málo. Volné chvíle mezi utkáními si všichni zpestřovali lahodným občerstvením, které nám oslavenci přichystali, čas krásně plynul, až jsme se ze skupinové fáze plynule přesunuli k vyřazovacím bojům. Těch už se bohužel aktivně neúčastnil Haja, na kterém byla znát únava ze závěrečné fáze tvrdých tréninků na Obra Drásala a bohužel se tak do čtvrtfinále nedokázal probojovat (nakonec podlehl i v bratrovražedném exhibičním utkání Kedlimu, který při tréninku na Drásala zatím ujel 30 km a byl proto čerstvý a plný sil). Ve čtvrtfinále porazil Kotel Rosťu, Kasi Martina, Lundys Megina a Pavel Hrocha.

 

Semifinále už skýtalo napínavější bitvy. Lundys oproti loňským letům zdánlivě vyspěl a prezentoval se klidným, taktickým výkonem. V semifinále proti Kotlovi mu to pomohlo až k vedení 5:2 v prvním setu. Pak se ale oslavenec Kotel nadechl k obratu a vše se vrátilo do starých kolejí. Druhý set už byl poměrně jasnou záležitostí a předseda se tak stal prvním finalistou. Ve druhém semifinále se utkal Pavel (já) s Kasim. Kasi tahal celé utkání za kratší konec, což platilo až do stavu 5:1 ve druhém setu. Potom ale zabojoval a zápas se mu podařilo zdramatizovat. Nakonec to ovšem nestačilo a tak jsem se prodral do finále ke Kotlovi já. V prvním setu se mi extra dařilo a Kotel jen běhal po kurtu jak vyplašená srnka :). Ve druhém setu jsem se ještě dostal do vedení 2:0, ale pak bohužel přišlo několik zvratových situací. Kotel prokázal svou bojovnost a vracel neuvěřitelné míče. Já jsem naopak udělal několik školáckých chyb a jistota se ze strun mé rakety přestěhovala na tu Kotlovu. Urval druhý set a šlo se do rozhodujícího super-tiebreaku. Tam už Kotel, hnaný vidinou získání poháru po třech letech zpět do svých rukou, neponechal nic náhodě a zaslouženě si vybojoval dárek k narozeninám.


Po ukončení finále byl pohár tradičně naplněn zeleným mokem a oslavy narozenin plynule pokračovaly za účasti hráčů, fanynek i fanoušků. Celkově tedy velice vydařená sobota a já se už teď těším, jak to předsedovi příští rok vrátím. Sportu zdar!

 

 

Výsledky zde

Pavel