Rozjetý vlak, aneb krásná sobota na Hulmenovi 2014

 

Od roku 2006 nechybíme na Hulmenovi. Na 11. ročníku místního triatlonu v Hulíně zastupoval vesanské barvy Kotel a Haja.

 

Po náročném Drásalovi a Pavel i Salze jsme se na startu v Hulíně sešli pouze já (Haja) a Kotel. Nahlášeno bylo více členů, kteří ale postupně odpadávali. Důvody jejich neúčasti byly různorodé. To nám ale s předsedou neubralo nic na faktu si sobotu užít. Na startu se za krásného počasí sešlo celkem 181 závodnic a závodníků.

 

Kotel se startovním číslem 33 odstartoval v cca. 9.30 hod a to velmi strategicky, kdy vyplaval asi o 30 sek dříve než pozdější vítěz Jirka Klíma. Kotlova strategie byla následující – na plavání si musel oněch 30 sek nadplavat, protože správně předpokládal, že ho Jirka doplave. Dále měl náš předseda ve své strategii zaháknout se za Jirku na kole a v běhu mu pláchnout. Jeho strategie se ale zbortila hned ve vodě. Vítěz letošního Hulmena ho po pár délkách v bazénu doplaval a přidal délku navíc a z vody tedy vylézal asi o 30 sek dříve. Dalších 30 sek obdržel Kotel v depu a tím byl jeho plán zmařen a musel šlapat bez Jirky. Jak se ale říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Kotel měl po nadějích na absolutní bednu, tak se kolegiálně rozhodl seskládat na kole vláček (nebo balík jezdců chcete-li), který mě měl katapultovat do popředí cyklistické části. V době než jsem tedy skočil do vody a absolvoval svoji první disciplínu, tak Kotel rozjížděl balík, do kterého jsem měl v druhém okruhu naskočit (tento plán jsem pochopitelně netušil). V tuto dobu jsem ani netušil, jak ten vláček bude dlouhý.

 


Po absolvování plavání jsem se vydal na kolo, které se skládalo ze zaváděcí části do Pravčic, kde byl začátek dvou kol a po absolvování těchto koleček opět závěr do Hulína. Zaváděcí část jsem jel zcela osamocen a ani nedoufal, že bych se mohl zachytit nějakého balíku. Ten k mému údivu přišel asi kilometr za Pravčicemi a skládal se z jezdců týmů DRACI, ZAPRO a ještě nějakých jednotlivců. Opět jsem ani v této době nevěděl, jak dlouho tento vláček pojede. Do balíku jsem se přidal asi jako 7. a o dalších 2 až 3 se ještě rozrostl v průběhu kola. Až asi o 1,5 hodiny jsem se dozvěděl, že právě tento vlak mě rozjel náš předseda :). Z rychlosti 34 km/hod. jsem se během pár vteřin dostal těsně pod 40 km/hod. a bezpečně toto tempo i za svrkání svrka v klidu držel. Jízda v balíku je skutečně velká pomoc, ale v tomto závodě je to o náhodě. Vše ale v souladu s pravidly závodu. Bohužel pro mě ale tento balík jel již své 2. kolečko a mě čekalo ještě jedno. Toto jsem absolvoval již v podstatě sám a vzalo mě více sil. I tak jsem byl se svojí cyklistickou částí spokojený. Zůstával již pouze běh (3 kolečka v místním parku) a tuto část jsem absolvoval v poklidu a s pocitem, že bude na „vesanské bedně“ nejhůře druhý :). S Kotlem jsme si taky na začátku řekli, že kdo bude mít nejzajímavější (nikoliv rychlejší) umístění v pořadí, tak je prostě nejlepší vesan. Jak sdělil Kotel při vyhodnocení této minisoutěže v cíli, tak chtěl dorazit v celkovém pořadí, jaké měl startovní číslo. Tento cíl beze zbytku splnil a skončil opravdu celkově 33. s jeho startovním číslem 33. Já jsem na první příčky neměl, tak jsem si řekl, že si ohlídám magickou pozici v celkovém pořadí 99. No a co čert nechtěl, tak jsem přesně dopadl. Výsledek byla tedy plichta. Ale pouze do doby, než přišel dopingový komisař a vybral předsedu na odběr krve a moči. Jeho výsledky byly pozitivní na dehydrochlormethyltestosteron (4-chloro-17 -hydroxy-17 -methylandrosta-1,4-dien-3-on) a fotka těsně po odběru ještě zachycuje předsedovo tušení, že je to v háji. Tím pádem jsem se posunul na 1. místo mezi vesany a završil tak sobotní úspěch :).

 

 

Sobotní úspěch byl ale především korunován u stolu, kde se sešli členové vláčku a dalších spřízněných závodníků (DRACI, ASPOT, BURKY, ZAPRO, VESANI a dalších). Ve vláčku tvořeného z VESANŮ a DRAKŮ jsme se v odpoledních hodinách rozjeli k domovům. Velký úspěch sklidil i BURKY team, kdy jejich členky zcela ovládly kategorii o nejlepší děvče v Hulína a patří jim i jejímu předsedovi Rostikovi velké uznání. Vítězem se tedy stal Jiří Klíma a Jana Žaludková, 33. místo Kotel a 99. místo Haja.

 

Haja

 

Výsledky 11.ročníku zde.

 

Článek Hulmen 2013 zde.

Článek Hulmen 2012 zde.

Článek Hulmen 2011 zde.

Článek Hulmen 2010 zde.