Hroch podruhé na Welzlově kvadriatlonu

 

V loni jsem absolvoval Welzlův kvadriatlon v Zábřehu poprvé a po roce jsem se vrátil opět na start. I když se letos závod konal ve stejném termínu jako Hulmen, pro mě byl výběr jasný. Obhajoba loňského vesanského prvního místa v kvadriatlonu.

 

Konal se již pátý ročník, ale letos poprvé se změnilo zázemí závodu, které se přesunulo na koupaliště. To znamenalo jedno, že loňské tratě, co jsem znal, mě byly k ničemu, protože pořadatelé změnili všechny tratě kromě plavání.

 

 

Ve 12 hodin jsem vyběhl na trať za velké podpory mého fanklubu (Mirka a Adélka) a na chvostu startovního pole pelášil směrem k přehradě. Hned při běhu jsem pocítil změnu trasy ... na 3. km běhu byly hlášené dva brody, ale nikdo nic neříkal o přidaných dvou kopcích na trati. Tento běh mě vzal hodně sil a to mě čekala moje nejhorší disciplína, plavání (600 m). Do vody jsem vstupoval na pátém místě od konce a chtěl jsem aspoň jednoho závodníka udržet za zády po plavání a to se mi i povedlo. V plavání jsem mohl srovnávat čas s loňským ... za ním jsem zaostal o 40 vteřin i přesto jsem se cítil docela dobře. Bruslařská část byla letos členitější a to mě sedělo, hlavně přidaný druhý sjezd, po kterém následovala vložka pěti schodů a rovinatější úsek do cíle třetí disciplíny. Na koupaliště jsem dorazil cca za 1 hod. 10 min. a to mě čekala ještě část na kole. Když jsem odjížděl z depa, tak jsem postupně potkal v protisměru prvních pět závodníků. I cyklistická část byla kopcovitější, dva kopce jsem musel jít pěšky, ale potěšila mě potom videoreportáž , kde jsem viděl, že druhý kopec šli i ti nejlepší. Do cíle jsem dorazil v čase 2:07:35, což je horší čas než vloni o 8 min. Ale tratě byly jiné, pro mě asi horší. Skončil jsem na 125. místě ze 133 startujících. Cíl jsem splnil, obhájil jsem vesanské zlato z kvadriatlonu.

 

 

Na závěr pár čísel podle mého měření:
běh 3,2 km stoupání 86 m , klesání 53 m
brusle 8,5 km stoupání 95 m, klesání 120 m
kolo 10,6 km převýšení 225 m

 

Informace a výsledky zde.

 

Hroch