Fryšták obhájil vítězství na Martinském fotbalovém turnaji

 

V Prusinovicích se v sobotu 15. listopadu 2014 "střílelo" na dvou frontách. Na mysliveckém honu MS Vranov a v místní tělocvičně. Statistiku padlé drobné lesní zvěře nevíme, ale víme, že při netradiční sálovce jsme nasříleli 95 branek.

 

Do Martinského fotbalového turnaje (MFT) se přihlásilo 8 mužstev ... bohužel bez Vesankého béčka (vítězové 2011) a Rohálova (vítězové 2012). V obou skupinách po 4 týmech měl průběh zdravě vyhecovaný náboj a o hezké akce nebyla nouze. Svým přehledem překvapil Jiřík z Raabovců, který se postaral asi o jeden z nejhezčích gólů turnaje. Ještě více nás svým umem překvapila historicky první žena na turnaji z týmu E-gaming ... její zkušenosti z 2. ligy byly znát. Momentů k potlesku bylo hodně (Laďovi zákroky hlavou, Vlčkovi robinsonády)  a dokonce došlo na mexickou vlnu v hledišti.


Skupinami bez zaváhání prošel Fryšták (i bez své opory Martina Doležela) a E-gaming. Zdatně vítězům skupin sekundovali Hulíňáci a pořadatelský tým Martinů (Kotel, Haja, Kasi). Čtvrtfinále se letos hrálo na 2 zápasy (v případě jednoho vítězství obou týmů by se jely nájezdy). E-gaming si poradil s Raabovci, po únavné bitvě Martini porazili tým ELKO EP, Fryšták s problémy vyřadil Broučky a Hulíňáci poslali domů Vesanské áčko. V této fázi už značně rozhodovaly fyzické síly a ty řadě z nás docházeli … zejména Vesani, Martini a Raabovci se na hřišti poněkud plahočili.

 

V semifinále Fryšták opět vyprovodil Martiny 3:0 … fryštáčtí kluci chytrou rozehrávkou nedali naší vyčkávací obranářské technice šanci. V druhém semifinále Hulíňáci porazili E-gaming. V souboji o třetí místo byli Martini pouhými figurkami a E-gaming zaslouženě bral 3. místo. Drobný ústup ze slávy Vesanů jsme po turnaji přičetli nárůstu tělesné hmotnosti … bez přehánění Vesani.cz přibrali v sedmi lidech 78 kg (a to nepočítáme našeho Hrošíka) :). Finále k sobě svedlo Fryšták a Hulíňáky. Borci z Hulína se každoročně posouvají výše, ale na celkovou metu ještě nedosáhli. Putovní pohár MFT i na další rok patří Fryštáku … a patří jim právem. Příští rok (14/11/2015) vyhlašuji hon na Fryšták! 

 

Výsledky zde.

Článek z MFT 2013 zde.

Fotogalerie níže.

 

Kotel