Vítězství na fotbalovém turnaji v Dobroticích

 

Navzdory arktickému počasí jsme opustili pohodlí vánočního domova a přijali pozvání na Vánoční turnaj v malé kopané v Dobroticích. Na této akci jsme byli nováčci, avšak naše ambice byli opět nejvyšší.

 

Protože většina týmu Vesanů se jako každoročně soustřeďuje v Petříkově, přizvali jsme si na výpomoc kamarády z Fryštáku. A nebyli to ledajací kamarádi, nýbrž dvojnásobní vítězové našeho Martinského fotbalového turnaje. Tuto vítěznou sestavu jsem doplnil já (Kasi) a Kotele. Turnaj se konal na „našem“ tréninkovém hřišti v Dobroticích „U zmrzliny“. Zázemí bylo připraveno v přilehlé útulné hospůdce, kde se v mimozápasových chvílích posedávalo, popíjelo a hodovalo.

 

Turnaje se zúčastnilo celkem 6 družstev, která byla rozdělena do dvou 3členných skupin. Naším prvním soupeřem byl tým Kostelce u Holešova, kterému jsme po tuhém boji podlehli až v penaltovém rozstřelu (3:4 p). Tuto prohru jsme přičítali ranní nerozehrannosti a podcenění pitného režimu, což jsme pro jistotu hned napravili a začali se vnitřně zahřívat. Výsledek se dostavil ihned v dalším utkání, které jsme ovládli 5:1. Toto vítězství nám zajistilo postup do semifinále, kde na nás čekal tým Holajky, za nějž nastupovala řada našich kamarádů, což zvýšilo náboj utkání. Kotele zavřel bránu, my jsme přidali 2 rychlé góly z rohu a bylo vymalováno ... vítězství 4:0 a postup do finále.

 

Ve finále jsme se opět potkali s týmem Kostelce. Dostali jsme tedy možnost reparátu za ranní porážku. Pokračování výkonu ze semifinále nám vyneslo vítězství 5:0. Jasný výsledek však úplně neodráží dění na hřišti, kde byl zápas poměrně vyrovnaný. Klukům z Kostelce chyběla trocha toho pomyslného štěstíčka a jejich frustraci znásobil brankář Kotele, který likvidoval jednu střelu za druhou, čímž si také pozásluze vysloužil cenu za nejlepšího golmana turnaje. Odměnou za mrazivé „utrpení“ nám tedy bylo vítězství v turnaji a zisk individuální trofeje.

 

Díky za tento úspěch patří především klukům z Fryštáku, bez nichž bychom se turnaje nemohli zúčastnit, což by byla velká škoda! Děkujeme Liborovi Kratochvílovi za pořádání tohoto turnaje s domáckou atmosférou. Již teď se těšíme na příští ročník! A jak se říká, obhajoba prvenství je vždycky těžší, než první vítězství.

 

Kasi