Hulmenská desítka 2015

 

 

Pětice Vesanů na 10. ročníku Hulmenské desítky. Ostatní se vzpamatovávali z oslavy naší členky nebo je zastavilo zdraví nebo absence pohybu. My ostatní se už do toho musíme pustit.

 

 

 

Roman: Rekordní desítka

V sobotu 24. ledna se Vesani vydali na běžecký závod Hulmenská desítka. Každoročně se tohoto krásného závodu účastníme s cílem vylepšit si čas z předchozího roku, ale především si zasportovat a užít si atmosféru závodu. 

Plný netrpělivosti jsem se postavil na startovní pole a očekával začátek závodu. Odstartováno. Všichni vyráží kupředu. Nejdříve oběhnout ovál na stadionu, pak do Pravčic, následně obrátka a zpět. Ještě nikdy se mi neběželo tak dobře a to se projevilo na konečném čase 41:17, který pro mě znamená osobní rekord v běhu na 10 km. Po závodě jsem si tak vychutnal pivo jak už dlouho ne. :) Nejrychlejší závodník byl Tomáš Steiner z AK Drnovice s časem 33:10, čímž obhájil loňské vítězství.

 

Sovič: Počasí mohlo být klidně ještě horší

V sobotu se konal 10. ročník Hulmenské desítky. Očekával jsem, že to bude ročník něčím speciální - sněžení, teplota kolem -18 °C, silný studený vítr. Nakonec se mi splnil jenom ten vítr, protože teplota se pohybovala kolem nuly a po sněhu nebylo ani památky. Na start se letos postavilo rekordních 135 běžců, kvůli problému s počítačem byl však začátek závodu o pár minut opožděn.  Nejvíc potíží mi dělal silný studený protivítr, který mě zpomaloval mezi Hulínem a Pravčicemi a úsekem před obrátkou. V druhé polovině závodu mi však již nic nebránilo k tomu, abych ze sebe dal maximum. Celou dobu závodu jsem se snažil držet vyrovnané tempo a nakonec jsem si i přes nepříjemný protivítr zaběhl svůj osobní rekord na 10 km v čase 39:09.

 

Letošní forma Vesanů tedy vypadá velmi dobře. Konec ledna a již dva osobní rekordy v běhu na 10 km. :)

 

Výsledky Vesanů:

  Čas Absolutní pořadí 
Patrik 0:39:09 19.
Romča 0:41:17  32. 
Pavel 0:46:27  79. 
Kasi 0:55:28  125. 
Hroch 0:59:55  133. 

 

Výsledky zde.