Vesani.cz Squash Open 2015

 

Slunnou sobotu 21.2.2015 se konal již čtvrtý ročník Vesanského squash open. Rekordní účast čítala 11 playerů. Nechyběly hvězdy minulých ročníků (já-Pavel), každoroční komparsisté (Kotel, Haja, Kasi, Kedli, Laďa, Vlček, Lundys) a pár vrcholových mimoklubových hráčů (Frodo, Peťa, Spajda).

 

Rozlosování proběhlo celkem klidně, až na pár hloupých invektiv („blbých keců“). Vykrystalizovaly dvě skupiny, z nichž dvě se dají nazvat skupinami smrti (skupina A a B).


Ve 14 hodin středoevropského času vypukly první souboje. Postupně se ukazovalo, kdo bude bojovat o titul a kdo pouze o udržení v elitní společnosti. Ze skupiny A se podařilo z prvního místa postoupit Spajdovi, jako druhý postoupil Peťa, třetí Haja a o těsném postupu Kedliho na úkor Vlčka rozhodoval až výsledek vzájemného zápasu.

 

Ze skupiny B jsem postoupil jako první já (Pavel), jako druhý Kotel, který mi dokázal sebrat set. Třetím postoupivším byl Lundys (jako plusové body mu lze připsat to, že dorazil za Zlína na kole a ukázal nám, jak má vypadat zimní příprava) a jako čtvrtý postoupil Frodo (jak jsme se později dozvěděli, všesportovní a lingvistický talent). Před branami postupu v naší skupině skončili Kasi a Laďa.


Po skupinové fázi nastaly vyřazovací boje. Spajda vyřadil Froda, Haja nechal vyhrát Kotla, Lundys podlehl Petrovi a já jsem vyřadil Kedliho. V semifinále jsem si poradil s Petrem a Kotel po velkém souboji vyřadil Spajdu. Opakovalo se tedy finále z prvního ročníku. V prvním setu se Kotel ještě trochu cukal, ale ve druhém setu už se na něm projevila únava z předchozích bojů a Mysliveckého plesu v Rohálově (na několika fotkách jej paparazzi zachytili jak popíjí cuvée chateau de Haja). I díky neúčasti loňského vítěze Novase se mi podařilo vybojovat první místo, druhý skončil Kotel a bronz bral Spajda.

 

Děkujeme i divákům, především sličným fanynkám, z nichž některé si odnesly psychický blok z Kedliho roztržených trenek a v síťce vysejícího zařízení. Děkujeme i sponzorům za hodnotné ceny a těšíme se na další ročník.

 

vesani_squash_open_2015_001.jpg
 
vesani_squash_open_2015_003.jpg

 

Výsledky zde.

 

Přechozí ročníky:

http://www.vesani.cz/52-vesani-cz-squash-open-2014.html

http://www.vesani.cz/70-vesani-cz-squash-open-2013.html

http://www.vesani.cz/71-vesani-cz-squash-open-2012.html