Dny Hodiny Minuty
0 0 0

Rychlé odkazy

Sportovní sobota na třech frontách

Poslední únorový den v únoru Vesani rozdělili své síly na několik sportovních akcí. Kromě turnaje minižáků v házené si druhá část minižáků zlepšovala fyzičku na Rohálovské desítce. Vrcholem dne měla být Rohálovská desítka, ale skutečný vrchol přišel až večer na „bowlingu bikerů".

Minižáci uspěli v Rožnově

Trenérské duo Haja-Kasi vyrazilo s minižáky (skupina B) do Rožnova pod Radhoštěm. Sestava byla velmi netradiční, 9 hráčů z toho hned 4 dívky (Sabinka, Míša, Klárka a Terezka) a nutno říct, že se osvědčila. V prvním zápase přišla prohra se Zubřím 9:10, ale vzhledem k tomu, že téměř polovina týmu byla na svém prvním turnaji, výsledek dobrý i když prohra o gól vždy zamrzí. Následoval zápas s celkovým vítězem turnaje Bystřicí pod Hostýnem, a po výsledku 21:6 jsme soupeři mohli jen pogratulovat. Ve třetím zápase jsme narazili na Vsetín, Rosťa Hafinec si v tomto zápase zahrál na hokejového golmana, zamkl bránu a o shotout přišel až 20 s před koncem. Bylo z toho první vítězství na turnaji 9:1. Pak následoval souboj o celkové páté místo s druhým družstvem Bystřice. Po velmi kolektivním výkonu a po výhře 8:5 jsme přebrali diplom za krásné páté místo. Velkým pozitivem byl výkon čtyř nováčků na turnaji (Klárky Novotníčkové, Terezky Šimčíkové, Míši Krajšové a Patrika Preislera), výborný výkon Šimona Pospíšila (nastřílel 20 branek za turnaj) a Rosti Hafince v bráně.

Nejmenší Vesan dosáhl největšího úspěchu

Mladí a malý házenkáři, kteří se nevešli a nebo již věkově nemohli na turnaj do Rožnova, poměřili pod taktovkou Kedliho fyzičku s konkurencí na dětských závodech Rohálovské desítky. Hned na úvod šli do akce „tahouni družstva“ na distanci 680 metrů. Ve velmi nabitém startovním poli obsadili však až umístění ve třetí desítce, takže Honza, Franta a Majky již dnes ví, že je nutno ještě na kondici usilovně pracovat. Ke stejnému zjištění došel i David na trati 800 metrů. Úspěchy se však dosadili v zápětí.

Filda, nejmenší a nejmladší závodník vesanů (ročník 2012), se na svůj závod těšil již od rána. Po úvodní tlačenici na startovní lajně a úspěšném startu si s úsměvem a lehkostí doběhl pro vítězství způsobem start cíl. Tím vybojoval svou první medaili v životě, a že byla zrovna zlatá, tím dojal i tátu Kedliho. Jeho bráška Daník ročník 2010, nechtěl zůstat pozadu. Bohužel se mu start nepovedl dle představ a v tlačenici zůstal v druhé polovině závodníků a musel tedy dotahovat. Velkou bojovností se propracoval až na krásné 6. místo. A třetí do počtu úspěšných byla Adélka Bábková, která obsadila mezi o rok staršími slečnami krásné 12. místo a je velkým příslibem pro příští rok, kdy bude ve své kategorii „mazák“.

Velká pochvala patří organizátorům za perfektní a bezchybnou organizaci dětských závodů!

Rohálovská desítka

Závodu na deset kilometrů se zúčastnili zbylí Vesani, kteří byli zdraví a měli ruce a nohy volné. Vesani doběhli v níže uvedeném pořadí a časech. Za zmínku stojí čas pouze Hrocha, dnes již známého jako Rocky Bábek, který proťal cílovou pásku v čase 59:27.

Bowlingový turnaj holešovských bikerů

Většina z nás čekala po dlouhém dnu pokec u piva s několika přáteli a pár hodů koulí. Realita však byla zcela jiná. Již kolem 19:00 byl holešovský bowling zcela obsazen a museli se nosit židle z venkovní zahrádky, aby bylo kam sednout. Organizování a moderování akce se ujal Petr Musil, v úvodu přivítal 11 bikerských týmů s velkou základnou!

V tuto chvíli nám Vesanům bylo jasno, že toto je ta pravá společnost pro prezentaci upoutávky na Rohálovskou padesátku. Kotel neváhal a vyrazil domů pro flešku s videem. Mezitím již první čtveřice bikerských týmů vstoupila do soutěže o nejvyšší počet bodů za tým (4 hráči v každém týmu). Po chvíli dorazil Kotel s videem a zdálo se, že je vyhráno, bohužel nebylo. Televize nejprve neznala formát "USB", a když formát poznal satelit, tak ten pro změnu neznal formát MP4. :) Zkrátka video nebylo možné přehrát. Vybraná společnost a velmi dobrá atmosféra nenabízeli jinou možnost než dovézt plátno a projektor. To si vzal za své Haja a během několika minut byl zpět s veškerým zařízením. Turnaj mezitím dokončila druhá čtveřice družstev a nastupovala poslední trojice, ve které byly i Vesani. Průběžné pořadí vedl s velkým náskokem Sokol Třebětice s necelými 550 body. 140 bodů na hráče vypadalo nepřekonatelně, tak jsme házeli zcela uvolněně. K našemu údivu po posledním hodu svítil na obrazovce součet 557 bodů, což znamenalo vítězství pro Vesany ve složení Kotel, Pavel, Kedli, Vlček, Laďa, Haja, Kasi. Druhé místo obsadil Sokol Třebětice a třetí OD Morava.
Po posledním hodu turnaje přišlo vyvrcholení večera, byl spuštěn trajler na letošní již šestý ročník Rohálovské padesátky. Podle reakcí, aplausu a hlasitého smíchu bylo jasné, že se video povedlo! Pro velký úspěch bylo přehráno ještě jednou.
Závěrem se dá říct, že vznikla nová velmi pohodová a přátelská akce, která bude mít určitě pokračování ...

Odkaz na událost na Facebooku zde. Pozvánka na akci zde.