Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

HolešovMAN 2010

 

 V sobotu 7.8.2010 proběhl poslední z regionálních triatlonových závodů – po Morkovském chlapovi a Hulmenovi přišel na řadu 4. ročník horského sprint triatlonu Holešov(WO)MAN. 84 závodníků a 19 štafet postupně absolvovalo 500 metrů v holešovském koupališti, 26 km v bahnitém terénu na horském kole přes kopce Lysina a Hadovna a 5 km běžecky přes kopec Želkov.

 

Oddíl Vesani.cz nastoupil v zastoupení dvou štafet a pěti jednotlivců (Kotel, Kedlábek, Vlček, Haja a Megin). Omluven byl Kasi (tou dobu na zpáteční cestě ze „soustředění“ na Lefkádě) a Beckham (dokončující rodinné stavení). Před závodem se zejména stupňovala vzájemná rivalita Haji a Vlčka. Haja, jakožto jezdec, který se lépe cítí v terénu než na silnici, chtěl vrátit Vlčkovi předchozí dvě porážky ze silničních triatlonů.

 

Do bazénu postupně skočili Vlček, Kedlábek, Haja, s odstupem vesanská štafeta 1 (Jirka Stehno, Jitka a s hostujícím Pavlem Ponížilem), štafeta 2 (Tom Gahura, Romča Gahura a hostující Lumír Kolařík) a na závěr Kotel. Zde bych se krátce vyjádřil k našemu plaveckému „stylu“. Vesani.cz se účastní zmiňovaných triatlonů bez přestávky již sedmým rokem a do historie se zapsali svým netradičním zdolávání plavecké části triatlonu. Otevřeně zde přiznávám, že veškeré závody absolvujeme kombinací nestylového plavání a chození po dně bazénu v menších hloubkách. I letošní Holešovman nebyl výjimkou – chodil jsem já a i někteří další Vesani a to i přes zákaz pořadatele. Nikdy jsem necítil, že bychom jakkoliv porušovali pravidla (na kole taky člověk někdy zdolá kopec rychleji během nebo jízda v háku na silničních triatlonech přinese daleko vyšší úsporu času i energie), ale náš styl přestává být pořadateli tolerován. Pořadatel má právo stanovit pravidla a nadcházející ročník Holešovmana bude ze strany Vesanů bez obojživelného stylu. Nicméně nejkratší dobu v bazénu se trápil Kotel (10:13), dále pak Kedlábek (11:24), Tom (11:28), Vlček (12:04), Haja (12:15), Megin (12:29) a Jirka (15:41). Podle časů je vidět, že náš styl nás nikterak časově neposouvá před naše soupeře a pro lepší výsledek musíme dohánět vzniklé manko na kole a běhu.

 

S následnou cyklistickou promáčenou tratí se nebylo letos lehké vypořádat. Ve výjezdech bylo kolo línější, při sjezdech naopak nebezpečně podkluzovalo. Zejména úsek na vrstevnici od Horní Malíkové až po sjezd do Žop byl technicky náročný a vysilující. Elitní bajker Ondřej Fojtík trať horského kola navzdory podmínkám zvládl pod jednu hodinu! Vesani se a trasou také statečně poprali a posunuli se tak o několik příček vzhůru výsledkovou listinou. Smůlu měl Megin, který při sjezdu na Rusavu přetrhl řetěz, který navíc ztratil. Poprvé ve své dlouhé kariéře poznal jaké je mít ve výsledkové listině u svého jména „DNF“. Kotel i další zvládli kolo o zlomek pomaleji než před rokem (1:09:02), Kedlábek (1:20:37), Romča (1:21:43), Haja (1:26:34) a Vlček (1:28:14).

 

Při výběhu z druhého depa byl Kotlův cíl především udržet náskok před čtveřicí závodníků (Tomášem Neradilem, Lukášem Jasenským, Oldřich Veselkou a Pavel Nedvídkem), se kterými se střídal v pořadí během cyklistické části. Za to Vlček měl v běžecké části nelehký úkol smazat minutový náskok Haji. Solidním během dokázal Haju nakonec zdolat, čímž dovršil osobní hattrick, kdy již po třetí nechal Haju za sebou! Běžecky se Vesanům dařilo takto: Kotel (21:34), Kedlábek (27:54), Vlček (28:12), Jitka (28:13) a Haja (31:45).

 

Celkově Holešovman 2010 opět patřil Přemovi Žaludkovi, který i letos úspěšně vzdoroval slovenskému triatletovi Filipu Lišhákovi.

 

Pořadatelé v čele s ředitelem závodu Reném Poláškem pro závodníky a publikum připravili velmi kvalitní sportovní akci. Organizace závodu, pořadatelé na trati a dobré značení, čipové měření času, bohatá tombola a v neposlední řadě skvělý komentátor Ondra Němec (mimochodem i letos zajistil, aby se počasí umoudřilo) dělají z Holešovmana vyhledávaný regionální závod.

 

Výsledky Vesanů:

  Čas Absolutní pořadí 
Kotel 1:41:33

3.

Kedli 2:01:16 19.
Vlček 2:09:43 40.
Haja 2:11:55 45.
Štafeta 2 (Tom-Romča-Lumír) 1:55:39 8. stafeta
Štafeta 1 (Jirka-Pavel-Jitka) 2:17:36 14. štafeta

 

Výsledky HolesovMAN 2010 zde.