Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

HolešovMAN 2011

 

K tradičním podnikům, kterých se Vesani každoročně účastní, již neodmyslitelně patří i Holešovman. I tento rok jsme se tedy v sobotu 6.8. sešli na startu tohoto X-terra triatlonu (500 m plavání, 26 km kolo, 5 km běh). Letošní pátý ročník zaznamenal rekordní účast, neboť na start se dostavilo 154 jednotlivců a 22 štafet. V tomto počtu bylo možno najít i deset Vesanských individualit (Kotel, Kedli, Kasi, Haja, Beckham, Marek, Vlček, Lundys, Hroch a já) a jednu Vesanskou štafetu (Petra, Romča a Lumír). 

 

Po brzkém ranním setkání a prezentaci už vypukl klasický Vesanský triatlonový rituál. Pořadatelé oznámili zákaz chůze po dně bazénu a v našich řadách to začalo vřít. Nutno podotknout, že v tuto chvíli by z nás měl radost nejeden student psychologie. Jednotlivá stádia popírání reality (já jsem nic takovýho neslyšel...), agresivity (já jim půjdu něco říct...), vzdoru (já chodit budu, vždyť komu to ublíží...) až po konečné smíření a přijetí nové reality (no tak se teda utopím,no...) se střídala jako na běžícím pásu a byla opravdu jako z učebnice psychlogie. Zoufalství některých z nás nabralo ještě větších rozměrů po spatření žlutých a červených karet v rukou pořadatelů. Mysleli to tedy skutečně vážně a zlé jazyky tvrdí, že nepomohl ani lobbing v podobě Kotlových telefonátů pořadatelům v průběhu uplynulého týdne :) Na další protesty už ale nebyl čas, jelikož závod pomalu začínal. Jako první se do rozbouřených vln zámeckého koupaliště vrhla naše štafeta následovaná Kotlem, který byl jako obhájce loňského bronzu zařazen do elitní rozplavby. Pak už jsme následovali my ostatní, prostí nosiči vody. Nutno říci, že s pětisetmetrovou tratí se všichni z nás vypořádali se ctí a neztratili jsme se, ať už co se týče časů nebo vybroušeného stylu.

 

Kdo si myslel, že plaváním má to nejhorší za sebou, byl na omylu. Cyklistická část taky nebyla pro začátečníky. Když jsem se vyhrabal z bazénu, obul si cyklotretry a počkal na své plíce, které byly celý závod několik metrů pozadu, naskočil jsem na kolo a optimisticky vyrazil. Můj optimismus byl ještě větší, když jsem asi sto metrů před sebou spatřil Kedliho a řekl si, že ho dohoním a ve dvou to pojede líp. Po několika minutách se ale moje nálada začala zhoršovat, protože na míň než padesát metrů jsem se k němu za žádnou cenu nemohl přiblížit. Tímto způsobem jsem se protrápil celým prvním stoupáním. Naštěstí se potom potvrdily moje předpoklady. Kedli jako zodpovědný otec v prvním sjezdu příliš neriskoval a to mi, společně s vypnutím pudu sebezáchovy, umožnilo konečně se před něj dostat. Pak už jsem se radši neohlížel, abych se nestresoval, jak mě bude zase dojíždět a vyrazil jsem do druhého stoupání. Trať byla místy hodně rozbahněná a v několika kalužích jsem si skoro zopakoval plaveckou část, ale nakonec se to obešlo bez pádu a v posledním sjezdu jsem se už jen modlil, ať mě nepotká defekt. Mé prosby byly vyslyšeny. Každý ale takové štěstí neměl. Defektovým bohům zřejmě ráno zapomněl obětovat Kotel, což jej nakonec stálo místo na stupínku pro nejlepšího Holešováka, kde byl v předchozích letech už jako doma. Může mít radost alespoň z rekordního času, ve kterém se mu pomocí nejmodernějších technologií podařilo vzniklý defekt opravit. Nakonec se tedy i cyklistická část obešla bez ztrát v našich řadách a mohli jsme vesele vyrazit na běžeckou trasu.

 

Ani tato závěrečná část nebyla procházkou růžovým sadem. Běh nám znepříjemnilo bláto kolem rybníčků, vysokohorský výstup na Želkov (každý rok tu přemýšlím, že založím výškový tábor a budu se pár dní aklimatizovat) i brod přes řeku Rusavu, jejíž tok byl letos o něco silnější než v předešlých letech. Nakonec ale všichni šťastně protnuli cílovou pásku a mohlo tak propuknout všeobecné veselí. Se svými výkony byli všichni vesměs spokojeni. Kotel i navzdory defektu obsadil celkové 12. místo a skvělý výkon podala i štafeta, která byla celkově osmá. Kotel sice trochu remcal, že neobhájil svůj holešovský titul, ale jeho slova "...zase si budu muset příští rok něco dokazovat..." slibují, že o něm v roce 2012 ještě uslyšíme. Za zmínku jistě stojí i výkon celkového vítěze. Radek Šíbl, pyšnící se mimo jiné i titulem Rohálovské borec, nám dokázal, že kromě běhu a kola umí i plavat a trať prolétl v čase, o kterém většina smrtelníků pouze sní. Každopádně o motivaci na příští rok máme postaráno a určitě se zde opět sejdeme.

 

Výsledky Vesanů:

  Čas Absolutní pořadí 
Kotel 1:47:14

12.

Pavel

1:52:13 20.
Marek 1:58:23 39.
Beckham 2:00:41 49.
Kedli 2:03:31 55.
Vlček 2:04:17 59.
Lundys 2:05:08 65.
Haja 2:13:16 86.
Kasi 2:32:13 126.
Hroch 2:55:22 151.
Vesanská štafeta (Petra-Roman-Lumír) 1:54:44 8. štafeta

 

Výsledky HolesovMAN 2011 zde.