Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

HolešovMAN 2012

 

Do letošního 6. ročníku se sešla početná skupina Vesanů, což zakládalo na neúprosné boje v rámci týmu a rozhodně každý měl s kým soupeřit. Na startu se nakonec sešlo celkem 156 závodníků a k tomu 18 štafet, včetně vesanské.

 

Historie tohoto triatlonového sprintu sahá do roku 2007. V tomto roce se uskutečnil historicky první ročník, kterého se jako jediní ze současných Vesanů účastnil Kotel a Pavel a absolvovali všechny dosavadní ročníky – i když ne za náš oddíl Vesani.cz. Kotel začínal za Házenou Holešov a Pavel za Rusava Bike tým. V dalších ročnících jsme již byli v hojném počtu stálicemi ve startovní listině.

 

Počasí bylo hned od časných ranních hodin úmorné a 30°C vedro vydrželo po celý den. Pro letošní rok byl upraven i startovací pořadník, kde nejprve startovaly všechny ženy a po nich muži od nejstarších po nejmladší a nakonec adepti na bednu. Po drobných organizačních prodlevách, začala plavecká část se zpožděním před 11 hodinou a rozhodně musím říct, že plavání bylo tou příjemnější disciplínou ve velkém vedru. V této první fázi žen startovala i Vesanka Olga a připsala si tak druhý triatlonový závod (po Morkovicích) a rozhodně podala velmi kvalitní výkon. Značné množství vody v bazénu pak ubylo, když další v pořadí šel na plaveckou část více jak 100kilogramový Hroch. Pak již v rychlém sledu následovali další Vesani. Již v plavecké části přišlo první napomenutí za chození v bazénu (mimochodem Vesani jsou zakladateli tohoto „plaveckého stylu“, ale ne vždy se setká tento plavecký styl s pochopením pořadatelů). Napomenutí v podobě žluté karty ale nebylo tím posledním prohřeškem. Tím dalším byl i prohřešek naopak pořadatelský, kdy Haja musel chybným počítáním pořadatelů absolvovat o 100 metrů plavání více, což v jeho případě hraničilo již s utonutím. I přes jeho upozornění, že již uplaval 10 bazénů, se musel vydat na další 2. Po závodě chybu pořadatelé uznali a čas upravili. V plavecké části jednoznačně vyčníval mezi Vesany Pavel a měl z nás tuto část nejrychlejší.

 

Po plavání přišlo na řadu horské kolo, kdy na 30kilometrovém okruhu závodníci museli zdolat 2 kopce, kdy se část z nich jela po nám dobře známé trasa Drásala. Právě horské kolo a okruh se zajímavým převýšením je lákadlem na tento závod. Horská kola jsou nám tou nejbližší disciplínou a většina z nás útočila na výsledek v závodě právě při této části. Trať byla suchá a tvrdá a při sjezdech dostávala technika našich speciálů opravdu zabrat a jediným vážnějším problémem byl Hajům zamotaný řetěz při sjezdu do Holešova. Vyžádal si rychlou opravu, která ho stála několik desítek vteřin. Letošní ročník se tak obešel i bez defektů, na které je specialista hlavně náš předseda Kotel. Tuto cyklistickou část ovládl právě on a vypracoval si rozhodující náskok pro celkové vítězství mezi Vesany.

 

Poslední část byla pro většinu tou méně populární, kdy šlo o běh a závodníci museli zdolat místní „osmitisícovku“ – Želkov. Běh vede kolem rybníčků na kopec Želkov, který vybíhají závodníci po polních cestách mezi obilím. V posledních letech jsme se setkávali s nepříjemnými kombajny sklízející úrodu, letos bylo naštěstí v této části již po žních, nicméně počasí (vedru, sucho a prašno) nám vytvořili podobné klima, jako když jsou kombajny v akci. Přišla tak vhod občerstvovací stanice s vodou před nejtěžším stoupáním. Další část už šla o poznání líp a následoval seběh k brodu, přes který letos vedla i naše Rohálovská 50ka a závodníci se tak mohli příjemně schladit. Další část kolem Holajky svádí k odskočení si na osvěžující 11ku k Cabišovi (po závodě jsme si ji neodpustili). V zámecké zahradě si pak již každý kontroloval svoji pozici a mohl triumfálně vběhnout na stadion, kde byl prostor cíle. Vedro kolem 13-14 hodiny gradovalo a tak po závodě přišlo velmi vhod opětovné ochlazení v bazénu, které si někdo zopakoval i vícekrát. Závodníci (zejména ti nejlepší) dobíhali právě kolem 14 hodiny a většina z nás je již sledoval s řízkem v ruce a mastnou hu… a pivem v ruce – to už je ta příjemnější část závodů. Výsledky díky čipové technologii naskakovaly on-line a průběžně a každý si tak hned mohl kontrolovat svoji pozici.

 

Tím nejtěžším úkolem byla pátá obhajoba Kotla, coby nejlepšího Holešováka – jeden titul mu ukořistil v loňském roce Simon Daněk. Letos měl ale Kotel nového soupeře Radima Bartáka z Holešova, kterého paradoxně neporazil v žádné sportovní části, ale přesto nad ním o pouhopouhé 3 vteřiny zvítězil. Ptáte se jak je to možné? Rozhodlo totiž ještě depo, kde Kotel strávil o necelou minutu kratší čas, což v celkovém součtu rozhodlo a Kotel se tak stal popáté nejlepším Holešovákem a mohl tak stanout na nejvyšším stupínku pódia. Nebylo to ale naposledy, protože se stal ještě bronzovým ve své kategorii a mohl slavit 2x. Neslavili jsme ale jen úspěchy, ale taky hořkou prohru, kdy ve štafetovém závodě naše složení skončilo až na samém chvostu ... musíme příště zlepšit.

 

Organizátoři připravili parádní sobotu s perfektně připravenou cyklistickou a běžeckou částí. V té plavecké je ještě co zlepšovat hlavně ve vpouštění závodníků do bazénů a počítání odplavaných délek. Podnětem pro organizátory by mohlo být i posunutí startu závodu na 9. hodinu a minimalizovat zpoždění před startem a rozhodně bych se vrátil k výdeji čipů při prezentaci. Zázemí, výborné řízky a pití ale čas vyplnili.

 

Výsledky Vesanů:

  Čas Absolutní pořadí 
Kotel 1:35:30

5.

Pavel 1:45:03 19.
Beckham 1:47:54 28.
Rostik 1:55:48 55.
Romča 1:57:27 61.
Lundys 2:00:49 74.
Vlček 2:01:20 75.
Haja 2:04:04 83.
Novas 2:15:28 112.
Kasi 2:21:49 126.
Olga 2:32:28 141.
Hroch 2:42:12 148.
Vesanská štafeta (Jitka-Jirka-Martina Hulenková) 2:13:03 18. štafeta

 

Výsledky HolesovMAN 2012 zde.

 

Fotky od Lidky: http://polida.rajce.idnes.cz/HolesovMAN_2012/

 

Článek ve Zlínském deníku: Holešovmana ovládl Žaludek