Vesani Open 2015

 

10 borců se zúčastnilo 9. ročníku Vesani Open. Ve skupině A se o postup utkali Pavel Nedvídek, Kasi, Radek Doležel mladší, Haja a Kedli ... ve skupině B Kotel, místostarosta Holešova Radek Doležel, Luboš Nedvídek, Polda Pazdera a Erik Polišenský.

 

Na Orelském hřišti za Kanadou jsme na dvou kurtech rozjeli pravou amatérskou tenisovou podívanou. Hned v prvních třech zápasech přiletěli tři kanárci a založili jsme zárodky početnému hejnu šestnuláků. Ve skupině potvrzovali roli nasazených Pavel a Kotel, pěkné údery předváděl Luboš, nestárnoucí Polda a pingpongový styl prezentovalo duo Doleželů.


Čtvrtfinálové duely Kotel : Kedli, Kasi : RD st., Luboš : Haja, Pavel : Polda byly bez překvapení. V semifinálově bitvě pak Kotel porazil Kasiho. Oba dva matadoři uznali, že se mrštnost z jejich hry za těch devět ročníků vytratila, ale zapálení nechybělo. V druhém semifinále v uvolněném bratrském souboji Pavel porazil Luboše.


Finále pak bylo tradičním soubojem Kotla proti Pavlovi. Pro oko dychtivých fanoušků a fanynek (a taky aby se dopilo pivo) se hraje finále na dva sety. První set byl jednoznačný … Pavel tvrdě útočil na Kotlův backhand, nechyboval a drtivých 6:1 bylo zasloužených. Do druhého setu vstoupil vítěznou hrou Kotel, ale Pavel byl stále tenisovější. Kotel se pokusil o zvrat, odvrátil několik mečbolů, snížil stav z 5:2 na 5:4, Pavel dokonce znervózněl, ale obrat nepřišel. Pavlovi pařil devátý ročník a z rukou starosty Holešova Rudolfa Seiferta převzal putovní pohár, od předsedy TJ Holešov hodinky Force a od předsedy Vesanů šampaňské. Tenisu a dobré partii zdar!

 

Předchozí ročniky:

http://www.vesani.cz/107-vesani-open-2014.html

http://www.vesani.cz/67-vesanske-zopy-open-2013.html

http://www.vesani.cz/231-vesani-open-2012.html

http://www.vesani.cz/230-vesanske-roland-garros-2011.html

http://www.vesani.cz/229-vesani-open-2010.html