Dny Hodiny Minuty
0 0 0

Rychlé odkazy

Vesani Open 2010

V sobotu 12.6.2010 proběhl již 4. ročník tenisového turnaje série Masters bývalých i současných hráčů holešovské házené.

Historie tohoto podniku se datuje do roku 2007. První 2 ročníky se proběhly na antukovém dvorci v Jankovicích, zatímco loňský i letošní ročník se uskutečnil ve sportovním areálu v Žopech. Změna místa konání nebyla jednoduchá. Příjemné prostředí v Jankovicích s jedinečným venkovním posezením u krbu se ukázalo jako nedostačující, neboť do turnaje se každoročně hlásí více a více účastníků. Letošní ročník čítal 11 bojovníků, což na jediném centre courtu v Jankovicích nelze časově zvládnout. Až do letošního roku měl turnaj pouze jediného šampióna, Alfreda Kotelssona, který tak i letos byl nasazen jako No. 1.

Přihlášení účastníci byly pořadateli nalosováni do 2 skupin. Na regulérnost losování dohlíželo 5 nezávislých cestujících expresem Praha – Hulín. Systém zdolávání „pavouka“ byl prostý. Ve skupinách se postupně utkal každý s každým a následně první čtyři nejlepší z každé skupiny hráli proti sobě křížem stylem první v jedné skupině se čvrtým ve druhé skupině, druhý se třetím a naopak. Hned první čtvrtfinále svedlo do cesty historického šampióna tohoto turnaje a velmi ambiciózního playera ze Zlína a našeho golmana, Lundysa. Mě osud postavil do cesty našeho současného trenéra. Říkal sem si, že ho nechám vyhrát, abych si zajistil místo v základní sestavě i pro nadcházející sezónu, ale nakonec vyhrála vůle po sesazení krále tohoto turnaje z jeho trůnu. Do turnaje zasáhli i další členové našeho oddílu, Haja a Kedlábek, kteří spolu svedli tuhý bratrovražedný souboj o postup do čtvrtfinále. Šťastnějším byl nakonec mladší z obou bratrů Haja, který však spolkl hořkou pilulku hned v dalším matchi, kde ulovil nepopulárního kanárka a s turnajem se rozloučil. Ale pouze po sportovní stránce. Místo grilování na rozpálené antuce se usadil do stínku a s vervou se chopil neméně důležité činnosti, porcování selete a točení piva. Semifinálové dvojce vykrystalizovaly dle očekávání. Mé tajné přání vyhnout se na cestě do finále Alfredu Kotelssonovi se mi sice vyplnilo, ale bylo mi to houby platné, protože má cesta na vrchol skončila na raketě „zahraničního“ hosta Galusky. V druhém semifinále se trojnásobný šampión musel sklonit před vynikajícím výkonem naší staronové posily Baluse.

Bylo tedy jasné, že turnaj bude mít nového panovníka. Po napínavém souboji titánů vyválčil post nové turnajové jedničky Balus. S tímto vítězstvím došlo i na stěhování putovního poháru ze zaprášené poličky holešovského příbytku Alfreda Kotelssona do mnohonásobně většího Zlína. Snad se mu tam moc nezalíbí a příští rok si najde cestu zpět do Holešova.:-)