Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Vesanské Roland-Garros 2011

 

Tradice se mají dodržovat, a proto se i v letošním roce do nabitého programu plánovaných a uskutečněných akcí vměstnal oblíbený tenisový turnaj. 

 

Stejně jako loňský ročník se i letošní, již 5. pokračování, odehrálo na antukových dvorcích v Žopech. Predikce rosniček sice nevěstila nic dobrého, ale na odhodlání členů našeho oddílu zúčastnit se tohoto „chalangeru“ to nic neubralo. Z účasti na letošním ročníku se sice omluvil loňský vítěz Balus, ale pikantnost bojů byla naproti tomu zvýšena rivalitou mezi „Áčkem“ a nedávno vzniklým „Béčkem“, do kterého patří především naši kamarádi z Gotwaldova. Cílem a výzvou letošního ročníku bylo navrácení putovního poháru, po roční pauze, zpět do Holešova. Proti tomuhle cíli měl největší chuť zabránit zlínský Ivo Karlovič (Lundys).

 

Do hlavní soutěže se kvalifikovalo 11 hráčů. Losování turnaje se chopil hlavní organizátor a několikanásobný vítěz předešlých ročníků - Kotel. Na regulérnost dohlížela pouze „přátelská důvěra“ mezi hráči. Výsledek losování lze s nadsázkou označit jako holešovskou a zlínskou skupinu, protože do skupiny A byli nalosováni Kotel (Holešov, toho času Praha), Pavlata (Holešov, toho času Holešov), Kedli (Holešov, toho času Hulín), Šincek (Holešov, toho času Brno) a Beckham (Rymice, toho času Rymice). Ve skupině B proti sobě postupně nastoupili Kasi (Holešov, toho času Praha), Polda (Zlín, toho času Holešov), Haja (Holešov, toho času Hulín), Hroch (Zlín, toho času Zlín), Lundys (Zlín, toho času Zlín) a Zeťa (Zlín, toho času Zlín).

 

Do čtvrtfinále postoupili vždy první čtyři z každé skupiny. „Holešovskou“ skupinu podle očekávání bez nejmenších problémů ovládl Kotel. Nepřekvapil ho ani černý kůň turnaje s nejlepším backhandem - Beckham. „Zlínskou“ skupinu opanoval Lundys a potvrdil tak očekávané ambice na celkové vítězství. K tomuto dílčímu úspěchu mu bezpochyby pomohly loňské zkušenosti, kdy se takzvaně „vybouchal“. Letos sice neztratil nic ze svého dělového servisu, ale ubral na razantnosti svých úderů a tím častější trefování míčků do vymezeného prostoru, což mu přineslo své ovoce.

 

V zázemí turnaje se o občerstvení a zábavu během nelítostných soubojů starali staří pardáli Špacír, Fesoj Avatov a Jarin Koplék. Své ratolesti, a možné budoucí členy našeho oddílu, vzaly na výzvědy jejich maminky Beunka a Evička. Všichni přítomní se poctivě během celého dne napájeli zlatavým mokem, a tak není divu, že již čtvrtfinálové boje byly nadmíru zajímavé.

 

Mezi nejlepší čtyři se pavoukem prokousali Kotel, Kasi, Lundys a Šincek. Semifinálový los byl neúprosný a postavil proti sobě tréninkové partnery Kasiho a Kotla. V pozdních odpoledních hodinách tuto bitvu nakonec lépe zvládl Kotel. V průběhu klání již kolem kurtu netrpělivě pobíhal vítěz druhého semifinále, Lundys, kterého doma netrpělivě očekávala jeho manželka a rozvod visel na háčku. Ale vidina možnosti ovládnout turnaj a stát se tak vítězem jako člen „B-teamu“ byla silnější. I tohle je ukázka sportovního srdce všech členů týmu Vesanů. Možná i nervozita a psychická nevyzrálost se postavila Lundysovi do cesty a pohár se tak díky Kotlovi vrátil po roce do Holešova. Všechny vyřazovací boje proběhly za bouřlivého skandování skalního fanouška Špacíra, který zavzpomínal na svá mladá léta a jeho zápolení na kolbišti „u parku“. Pauzy mezi jednotlivými zápasy si někteří nedočkavci krátili u pingpongového stolu v místní škole. Zde si nejlépe počínal Lundys, kde v předboji tenisového finále „rozbil“ Kotla a „nadělil“ mu tak odměnu 50 kliků.

 

Turnaj byl jako vždy ukončen přátelským posezením v občerstvovací stanici Holajka, kde byl pohár pro vítěze plněn zeleným mentolovým nápojem pro lepší dýchání a dočerpání vydýchaného kyslíku během sportovních výkonů. Věřím, že příští ročník bude minimálně stejně úspěšný.

 

Kasi

 

vesani_open_2011.jpg

 

Výsledky zde.