Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Vesani Open 2012

 

V sobotu 16.6.2012 došlo za krásného letního počasí na další ročník žopského antukového grandslamu. 

 

O vítězství bojovalo ve dvou skupinách 12 účastníků (sk.A: Kasi, Pavel, Lundys, Šincek, Beckham a Zeťa, sk.B: Kotel, Balus, Hroch, Pavlata, Rosťa, Luboš). Účast tedy byla nadupaná co se týče kvantity i kvality a bookmakeři největších sázkových kanceláří se ve svých předpovědích nebyli schopni dohodnout na budoucím vítězi. O tom svědčí i kurzy na vítěze z pátku 15.6.2012 - Fortuna: vítěz Kotel v kurzu 1.6, Tipsport: vítěz Balus v kurzu 1.74, Synotip: vítěz Pavel v kurzu 1.65, Sazka: vítěz Haja v kurzu 1.3 (zde není divu, že se Sazka občas dostává do finančních potíží). Svou formu před turnajem logicky každý s aktérů tajil a ani jejich postavení v žebříčku ATP o ničem velice nevypovídalo. Účast obhájce loňského titulu Kotla byla ohrožena propukající angínou, ale hrdost kolující v jeho krvi mu nedovolila vypustit. Nutno podotknout, že spolu s hrdostí v jeho krvi kolovala i antibiotika, z nichž řada byla Mezinárodní tenisovou federací zakázána již několik let nazpět.

 

Krátce po osmé hodině ráno vypukly první líté boje a postupně se začalo vnášet světlo mezi případné favority na vítězství. O překvapivé výsledky nebyla nouze (viz. prohra áčkaře Kasiho s béčkařem Lundysem), ale nakonec z obou skupin postoupili víceméně předpokládaní favorité. Složení čtvrtfinálových dvojic tedy bylo: Kotel - Šincek, Lundys - Rosťa, Balus - Kasi, Pavel - Luboš. Celý den se hrálo v úmorném vedru, ale ve vyřazovacích bojích už nechtěl nikdo nic ponechat náhodě a hrálo se naplno. Kotel si poradil se Šinckem, který byl rozhozený účastí na bratrově svatbě, zlínský Ivo Karlovič (Lundys) si pomocí dělového servisu a rozvážné taktické hry poradil s Rosťou, Kasi navzdory své skvělé raketě skončil na raketě předloňského vítěze Baluse a v bratrovražedném souboji Pavla s Lubošem si Luboš odnesl nepopulárního kanára.

 

Semifinále tedy bylo nadupané. Pavel protu Balusovi využil podařeného nástupu a svůj náskok už nepustil. To samé se ale nepodařilo Lundysovi, který nevyužil nadějné vedení nad Kotlem a už před finále tedy bylo jasné, že pohár zůstane tam, kde patří, tj. v áčku. I tento fakt vnesl do finále větší klid a hrálo se už víceméně pro diváky, z nichž většina ovšem projevila naprostý nezájem o dění na kurtu a starala se spíš o stánek s občerstvením. Kotlovi už po těžkém semifinále nezbylo moc sil, antibiotika na ostrém slunci přestávala účinkovat a svou premiérovou účast na turnaji jsem tedy proměnil s pomocí Kasiho rakety ve vítězství já (Pavel). Je pravda, že porazit Kotla třeba na Drásalovi nebo Rohálovské desítce by bylo o něco těžší, ale nějak se začít musí. Třetí skočil Lundys a zachránil tak reputaci kluků z B oddílu.

 

Pohodová atmosféra byla nakonec doladěna na Cukrovaru naplněním poháru pro vítěze a sledováním vítězného tažení našich fotbalistů proti Polsku. Co víc si přát při slunečné sobotě! Závěrem patří dík i všem fandícím partnerkám, z nichž řada obětovala svou bílou kůži za možnost sledovat své hrdiny v akci :) Příští rok nashledanou!!!

 

Pavel

 

Výsledky zde.