Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

HolešovMAN 2015

 

V magickém datu 8.8. 2015 se po dvouleté pauze uskutečnil sedmý ročník triatlonu Holešovman. Jelikož organizátoři vystavili moji mordu na bilbórdu i na svých webových stránkách, bral jsem svou účast jako povinnou. Stejně tak to udělal i Kotel a tak asi zůstáváme jedněmi z mála účastníků všech dosavadních ročníků.

 

Spolu s námi se do boje pustil Beckham, který potřeboval splnit kvótu počtu závodů a zabránit tak podmíněnému vyloučení z našeho souboru, dále se konečně v barvách našeho týmu představil několikanásobný poloironman i celoironman Rosťa a v neposlední řadě i Hroch, který vynechá jen málokteré športové podujatie.


Počasí vyšlo na jedničku s několika hvězdičkami, které ale pěkně pálily. Úvodní 500 metrová část v bazénu byla ještě velmi osvěžující, ale na kole už mi tachometr ukazoval na slunci 42 stupňů a to není to pravé ořechové. 26 kilometrů cyklistiky jsme ale přesto všichni zvládli bez větších problémů. Pouze Hroch měl defekt a proto musel závěr trasy dojet na kole svého domestika Lundyse, který prokázal cit pro situaci a dal všanc své ultralehké kolo, které souboj s Hrochovými kilečky nakonec ustálo. O další pozdvižení se postaral předseda Kotele, který vyrazil na kolo bez povinné helmy, kterou nechal ležet v garáži, ale vzhledem k tomu, že domů na Sadovou to měl trochu daleko, rozhodl se to risknout a vyplatilo se. Žádný protest kupodivu nepřišel a tuto událost zřejmě necháme postupně vyhnít do ztracena. Běh byl letos obzvlášť náročný, jelikož pořadatelé prodloužili trasu, přidali nepříjemný kopec a já osobně jsem byl rád, že jsem se vůbec dostal do cíle.


Navzdory všem útrapám ale celkové výsledky vyloudili na tvářích přítomných Vesanů úsměv. Kotele se totiž ve své kategorii umístil na vynikajícím 3. místě (celkově 6. místo) a především se opět stal nejlepším Holešovákem závodu! Já jsem se nakonec protrápil celkově k 11. místu a byla z toho ještě 3. pozice na bedně mezi Holešováky (mezi nás se vklínil Jarda Chytílek). Rosťa, Beckham a Hrošík také neudělali ostudu a jejich odstup na celkového vítěze Radka Šíbla byl v podstatě zanedbatelný.


Celkově tedy krásná sportovní sobota a přál bych vám vidět hrdost v očích našich drahých poloviček, kterým tímto děkujeme za jejich podporu.

 

Pavel

 

Výsledky Holešovman 2015 zde.

Výsledky Holešovmana 2015 štafety zde.

 

Předchozí ročníky:

http://www.vesani.cz/213-holesovman-2012.html

http://www.vesani.cz/208-holesovman-2011.html

http://www.vesani.cz/207-holesovman-2010.html

 

Za fotky děkujeme top regionální sportovně-společenské fotografce Lidce.