Triatlonista, střelec, dřevorubci

 

V sobotu 5.9. Pavel reprezentoval Vesany na olympijském triatlonu v Hulíně, Kotel na střelbách na asfaltové holuby a v neděli 6.9. jsme skupinově posekali dřevo na chatě Luňákových.

 

Rostík a jeho Burky uspořádaly premiérový nultý ročník olympijského triatlonu (1,5km plavání, 40km kolo, 10km běh) v Hulíně. Závěr sezóny se blíží a nakonec se tak stal jediným zástupcem Vesanů ve startovním poli Pavel. Beckham s Hajou se ujali role pořadatelů a Kotele mezitím usiloval o úspěchy v jiných sportovních odvětvích (jak se dočtete jinde). Vzhledem k počasí a faktu, že se jednalo o naprostou premiéru, bylo 33 jednotlivců a několik štafet pěkným příslibem do dalších let. Díky tomu, že v předchozím týdnu u mě proběhla svatba, narozeniny a k tomu ještě narození synovce, neměl jsem závratné ambice. Při plavání jsem se i díky neoprenu ještě cítil velice dobře a čas stačil na špičku. Na kole už to bylo horší, bohužel jsem se nikoho nechytil a celé si to odedřel sám. Díky tomu jsem se i dost vyšťavil před závěrečným během, což je už tradičně má největší slabina a dál jsem se propadal startovním polem. Celkové osmé místo je pro mě sice trochu zklamáním, ale s časem 2 hodiny 22 minut a nějaké drobné jsem byl při své premiéře na těchto distancích spokojen a aspoň je na příští rok prostor pro zlepšení. Díky Rosťovi a Burkám za super pohodový závod a doufám, že jsem byl svědkem zrodu nové tradice.

 

 

Myslivecké sdružení Vranov Prusinovice obnovilo 16 let starou tradici brokových střeleb na asfaltové holuby na Hrádku. Neplánovaně se amatérské kategorie v americkém trapu (nahodilá dráha terče) zúčastnil i Kotel. První rána zásah ... velké překvapení, druhá rána zásah ... obrovské překvapení a průběžné vedení, 0, 0, 0, 0, 0, 0 až pak zásah ... zápis podle očekávání. Celkem padlo 5 oranžových holubů a pěkné 4. místo v soutěži.*

 

*) Soutěže se účastnili 4 střelci. :)

 

 

V neděli vyrazila auty** 7členná skupina dřevorubců na výpomoc posekání vétřiesky dřeva do Dynotic u Velkých Karlovic. Rocky Balboa Hroch se postaral samozřejmě o cirkulárku, Beckham o motorovku, Haja o distribuci sekýrníkům Pavlovi, Vlčkovi, Kotlovi a Lundys dělal tak nějak všechno.

 

Malebnou chaloupku vysoko v kopci na samotě jsme obskládali dřevem, snědli jsme 3 plechy výborného švestkového koláče, hrnec kyselice, 4 kuřata na grilu. Jak bylo avizováno ... naše práce byla dražší, než když by si velmi milí a pohostinní domácí koupili 3 kubíky dřeva i s dovozem v OBI. :)

 

**) Jsme čím dál tím víc pohodlnější a v deštíku se nám na kole nechtělo

 

 

Brzy na shledanou chaloupko!