Vítej zlatý hattriku ve Fryštáku

 

5. ročník Martinského fotbalového turnaje (MFT 2015) rozehrálo 8 mužstev ve dvou 4členných skupinách. Ve skupině A E-gaming, Elko, Raabovci a Fryšták, ve skupině B Hulíňáci, Lakrosáci, Medici a pořadatelský tým Martinů.


V áčku tým dvojnásobných obhájců turnajového zlata z Fryštáku nevypadal přesvědčivě a hned v úvodu prohrál s Elkem. Za to Raabovci překvapili … porazili jak Elko, tak i Fryšták a vyhráli skupinu.


Ještě kostrbatěji se letos představil tým Martinů, který prohrál jasně s Hulínem i Mediky (kapitán Lukáš Krejčí) a vítězství si připsali až nad nováčkem turnaje Lakrosáci. Ti nehráli špatně, ale ještě neměli zažité odrazy míče od stěn útulné haly v Prusinovicích. Jednoznačně nejlepší v béčku byl tým Hulíňáků, který vyhrál všechny 3 zápasy se skóre 9:3.


Čtvrtfinále k sobě svedlo dvojičky Raabovci:Lakrosáci, Fryšták:Medici, Hulín:E-gaming a Martini:Elko. Všechny boje play-off se hrály ne 2 vítězné zápasy. Raabovci jasně přehráli Lakrosáky (3:0, 3:1), Fryšták se trápil s Mediky jen v prvním zápase, druhý zápas trval asi minutu (3:2, 3:0), mezi Hulínem s E-gamingem rozhodl až třetí zápas a nakonec šťastnější byli Hulíňáci (1:3, 3:1, 3:1) a stejně jako před rokem Martini vyřadili Elko (3:2, 3:1).


V semifinále Raabovci vyzvali Fryšták a jejich utkání bylo ozdobou. První zápas vyhráli Raabovci, ale Fryšták zabral a stav zápasů otočil (1:3, 3:0, 3:1). V druhém semifinále Martinům došlo sil a s Hulínem jasně prohráli oba zápasy.


V boji o bronz se rozhodlo mezi Martini a Raabovci až ve třetím zápase a Raabovci zaslouženě mohli začít slavit. Fryšták se sice letos rozjížděl pomalu, ale ve finále měl už „rychlost“, které už nestačili ani mladý tým fotbalových techniků z Hulína. Tým postavený okolo bráchů Doleželů po třetí za sebou vyhrál Martinský fotbalový turnaj a získaný putovní pohár se bude vyjímat v Hrubé hospodě již nadobro (dokud bude „Hrubka“ stát). Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Dusty z týmu Raabovců.


Ti co zůstali do večerních hodin, den ukončil na hostině mostního mysliveckého honu. Myslivcům díky za pohoštění, obci za poskytnutí haly, zúčastněným týmům za sportovní a férové výkony. Hon na Fryšták bude pokračovat  12/11/2016. ;)

 

Výsledky zde.

Článek z MFT 2014 zde.
Článek z MFT 2013 zde.

Článek z MFT 2012 zde.

Článek z MFT 2011 zde.
Fotogalerie níže.

 

Kotel