Rychlé odkazy

Velká skvošová bitva

20. února 2016 nastal čas konání již 5. ročníku Vesani Squash Open. Tentokrát jsme se sešli v hojném počtu. Překvapivou byla pouze neúčast Hajislava Gahuroviče, který dal přednost vysokohorské přípravě před Rohálovskou desítkou, a také Lundyse, který si z cest přivezl nějaký virus (který ale rozhodně neměl vliv na velikost jeho mozku).

Z aktivních účastníků tedy fanoušci mohli spatřit Pavla, Kotla, Kedliho, Kasiho, Vlčka, Beckhama, Laďu, Luboše, Froda, Spajdu a Megina. Podpořit nás přišla řada našich družek a o bouřlivou atmosféru bylo tedy postaráno. Hrálo se již tradičně dvouskupinovým systémem, kdy z každé skupiny postupovali čtyři borci do následného čtvrtfinále. Nebyla nouze o překvapivé výsledky ani očekávané debakly.

Jednotlivá čtvrtfinále už poskytla první vypjaté bitvy, do semifinále z nich postoupili Pavel, Kotel, Vlček a Spajda. Pavel si v semifinále poradil s Vlčkovými neskutečnými returny a nevypočitatelnou technikou a Kotel se dokázal probojovat přes Spajdu, který si spravil chuť alespoň vítěstvím v souboji o třetí místo nad Vlčkem.

Opakovalo se tedy loňské finále Pavel – Kotel. Jury rozhodla, že vyřazovací boje se budou hrát na dva vítězné sety do patnácti bodů a finále díky tomu dostalo neuvěřitelný náboj. V prvním setu Pavel od začátku tahal za kratší konec a navzdory snaze o zdramatizování závěru nakonec Kotel ukořistil první set v nejtěsnějším poměru 15:13. Druhý set byl také velice vyrovnaný, v jeho průběhu Pavel vedl, ale Kotel si dobrým závěrem dokázal vybojovat první matchball. Ten byl ovšem obětavou hrou na hranici vyčerpání odvrácen a Pavel ukořistil druhý set v poměru 17:15. Šlo se tedy do rozhodujícího setu. Ten byl v úvodu vyrovnaný, nebyla nouze o skvělé výměny plné tygřích skoků a sprostých slov. V polovině se ale Pavel dostal do trháku a získal jasné vedení 14:8. V ten okamžik vše vypadalo jasně, ale Kotel opět prokázal, že se nevzdává a bezchybným výkonem odvrátil 6 matchballů a otočil na 14:15 a vypracoval si tak svůj druhý matchball utkání. Ani ten se mu ale nepodařilo proměnit a nakonec tak set dopadl 17:15 ve prospěch Pavla, který tak obhájil loňské vítězství. Rozhodně bylo ale velice těsné a pro diváky se jednalo o tak poutavý souboj, že někteří začali utkání v jeho průběhu skutečně sledovat.

Společně jsme se tak před Rohálovskou desítkou fyzicky odrovnali, ale hojná účast je jistě pěkným příslibem pro další ročníky.