Vesani.cz Squash Open 2017

 

Kvalitně obsazený squashový turnaj.

 

vesanicz_squash_open_2017_1024.jpg

 

Kvalifikovalo se jedenáct top hráčů z regionu. Jmenovitě Pavel, Kotel, Kasi, Beckham, Kedli, Rosťa, Luboš, Peťa Sklenička, Romča, Frodo a Spajda.

 

Hned na úvod proběhlo tradiční nestranné losování a turnaj bez okolků vypuknul. Ve skupině A byla situace nesmírně vyrovnaná a do poslední chvíle nebylo jasné, jaké bude konečné pořadí. Nakonec postoupili Peťa, Spajda, Kotel a Frodo, černý Petr zůstal Kedlimu a Romčovi. Skupina B byla popravdě asi o fousíček slabší a situce byla jasnější i díky Rosťovu nešťastnému zranění kolene, které ale nesl nesmírně statečně, až s neskutečným klidem. Postoupili tedy všichni ostatní, tj. Pavel, Luboš, Kasi i Beckham.


Ve čtvrtfinále potvrdili favorité svou roli, Peťa porazil Beckhama, Kotel Luboše, Spajda Kasiho a Pavel Froda. Semifinále už poskytlo větší bitvy. Pavel prošel přes Spajdu, který byl unavený z těžkých bitev ve skupině. Peťa Sklenička prošel ve třech setech a velké bitvě přes Kotla a připravil jej tak o šanci pomstit se za loňské finále. Spajda poté vyhrál s Kotlem bitvu o třetí místo. Ve finále se projevilo hlavně to, že Pavlova cesta do něj byla podstatně jednodušší než Peťova. Ten bojoval s únavou i nataženým svalem. Nakonec tedy Pavel obhájil loňské vítězství a na pohár se bude i nadále prášit na jeho poličce.


Pěkně strávené odpoledne bylo završeno předáním diplomů a cen a také několika zrzavými kousky v místním restaurační zařízení. Příští rok si zde příznivci míčku se dvěma tečkami snad opět dají dostaveníčko!