Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

10. ročník bude patřit i Michalce

 

... každý dejme za 1 kilometr třeba korunu.

 

Michalka se narodila 14.1.2007 bez komplikací, jako zdravé dítě. Do roku a půl bylo vše bezproblémové, jen to chození nepřicházelo. Chodila jen kolem nábytku nebo s držením za jednu ruku. Chodila na rehabilitace, běhali jsme od jednoho doktora k druhému, výsledky žádné.

 

Když měla Michalka dva roky, po vyšetření magnetické rezonanci mozku, rodiče slyšeli zdrcující zprávu, že má těžkou nemoc, kterou nelze léčit a se kterou se nedá dlouho žít. Následovalo vyšetření důkladnější, kde se potvrdila diagnóza, a to metachromatická leukodystrofie (genetická nemoc), navíc v horším stadiu!

 

Po druhém roce už začínala pěkně mluvit a spojovat slova. Uměla si hezky hrát s panenkama, kostky skládala na sebe. Chodila za ručičku a papala skoro sama! Ale každý pobyt v nemocnici, zejména testy, jí jakoby braly sílu, ztrácela se nám před očima. Během dvou měsíců ztratila všechno, co se do dvou let naučila.

 

Dnes má Michalka 12 let. Michalka je napojená na dýchací přístroj s omezenou dobou pobytu bez elektrické energie a má sondu do bříška, přes kterou je vyživována. 

 

Když se výjimečně usměje, je to ten nejkrásnější pocit, který může rodina zažít v této situaci. Michalka bez své rodiny nemůže vůbec existovat a ta ji dává všechen svůj čas a sílu.

 

„Trochu“ naší síly a financí předáme i v rámci Rohálovské padesátky.

 

michalka_20180627.jpg

 

www.michalka-lanikova.cz