Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Hulmenská desítka 2014

 

Je sobota 25. ledna a můj budík zvoní 8:20. Venku je -12 °C a fouká silný studený vítr. Můj první běžecký závod v roce 2014 začíná v 10:00 - Hulmenská desítka.

 

Vůbec se mi nechce jít do té kosy. Volím lehké běžeckéoblečení, jelikož počítám s tím, že se moje tempo bude pohybovat kolem 4 min./km. Cestou na Spartak, kde byl start závodu, jsem úplně promrzl. Má chuť běžet opadla. Při registraci mi bylo přiděleno startovní číslo 55. Závodu se účastnilo rekordních 103 běžců, což je z hlediska podmínek, které byly překvapující. Na tartanovém oválu už pobíhali běžci, ale většina se jich schovávala uvnitř budovy, kde bylo příjemněji než venku. Do startu zbývalo necelých 20 minut a vítr nepřestával polevovat na síle. Všímám si, jak jsou všichni zababůlaní od hlavy až k patě a já jako jeden z mála jsem neměl na hlavě čepici a byl málo oblečený,  ale to mi vůbec nedělalo vrásky na čele. Start byl kvůli chybě na behej.com kde se uváděl start na 11 nikoliv na 10 hod posunut o pár minut.

 

Závod odstartoval starosta města Hulína. Konečně jsme vyběhli, udělali kolečko a pryč ze stadionu směrem na Pravčice. V čele se držela skupinka běžců, kteří nasadili velice rychle, a proto bylo zbytečné je pronásledovat. Mezi Hulínem a Pravčicemi se ozval silný studený vítr, tak bylo na čase proti němu se opřít. Předbíhám pár běžců na mostě a běžím dál. Na cestě na Němčice fučí ještě víc. Předbíhám další skupinku běžců, kde je i Kotel, který se mě snaží držet ale marně, bylo to asi 1 km před obrátkou. Po obrátce vítr foukal do zad, což nebylo už tak hrozné. Mírně zrychluji, abych dohnal ztrátu, kterou mi způsobil protivítr a držím tempo zobrazující se mi na hodinkách. Běží se ohodně líp, předbíhám ještě několik dalších běžců. Do konce ani ne 2 km a před sebou mám ještě pár běžců, které pomalu dobíhám, ale už žádné nepředběhnu, i když síla ještě byla. Dostavám se zpátky na Spartak a přede mnou poslední stovky metrů, sleduji hodinky, které ukazují čas 40 minut a nějaké drobné. Závod dokončím v čase 00:40:31 a mám skvělý pocit. Necítím se ani nijak unavený, mám plno síly a nejraději bych běžel ještě jednou celý závod. Minulý rok jsme to zaběhl za 50 minut a něco, což je zlepšení o necelých 10 minut. Jenom škoda, že jsem neběžel v rychlejším tempu, možná bych se dostal pod 40 minut, ale i díky povětrnostním podmínkám byl takový, jaký byl.

 

Výsledky Vesanů:

   Čas Absolutní pořadí
Patrik 0:40:31 22.
Kotel 0:41:09  29. 
Vlček  0:49:20  77. 
Kasi  0:53:51  91.
Hroch  0:59:14  97.