Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Tisková zpráva – samozávodní Rohálovská 50ka 2021

 

Informace k samozávodní dubnové Rohálovské padesátce, bikerské, nově i běžecké. 

 

Nechtěli jsme se vzdát jarního termínu, tak přišlo rozhodnutí uspořádat letos Rohálovky rovnou dvě. Na jaře (3.dubna až 1. května) Rohálovské samozávod, v září (18.9.) oficiální 12. ročník s kapelami a společnou zábavou.

 

Trasa se vrací ke klasickému směru

Trasu pro jarní samozávod značíme stejně jako by to byl plnohodnotný závod, možná ještě více, protože na čtyři týdny se těžko hledají na trať regulovčíci. V minulém roce jsme ji vedli v protisměru ve stylu „vše naruby“, letos se vracíme ke klasické trase, abychom přivolali návrat do normálu.

 

Účastníky čeká nejdříve úvodní okruh, pak se vydají na Pacetluky, Karlovice, Líšnou. Lesní a polní cesty je zavedou až do Dobrotic, Holešova a Tučap. Pěkné výhledy a spousta menších kopečků, na kterých ve finále nasbíráte slušné převýšení.

 

Dva samoobslužné bufety

Obec Prusinovice nám od začátků poskytuje ideální zázemí a pomocnou ruku. Už delší dobu nás nenechávala spát roky nevyužitá trafika v bezprostřední blízkosti startu, a když se k tomu přidalo uzavření hospod, našli jsme pro trafiku nové využití. Velmi ochotná paní majitelka nám trafiku poskytla a s kamarády ji postupně vybavujeme – stal se s ní Samobůůůfet.

 

Vstup do samobůůůfetu je umožněn po zadání kódu na klávesnici vedle dveří. Každý přihlášený závodník obdrží svůj kód, zároveň šíříme mezi širokou sportovní veřejnost univerzální kód, vesele ho prozrazujeme kamarádům a ti ho mohou říkat dalším kamarádům a ti zase dalším. Kdo je u bufetu a nezná kód, stačí když zavolá nebo napíše na uvedené číslo a my mu kód obratem pošleme. Vstup je zakázán pouze zlým lidem. Je to naivní, ale lidem věříme. Případného záškodníka nečeká žádné řízení, ale hlavně velká ostuda. U veškerého zboží uvádíme ceny, za které jsme ho nakoupili. K dostání jsou i cyklodoplňky (např. cykloblikačky a raabovské čepice pro ty, co se zapomenou). Poděkovat aspoň takto lze do pokladničky.

 

Každoročně při předzávodní projížďce trati se potkáváme ve Vesanské rokli, která je zhruba v polovině Rohálovky. Do cíle je to stále daleko, tak druhý lesní samobůůůfet byl doslova zapuštěn právě zde. Pivo z lehce přístupné zemní šachty má vždy ideální teplotu.

 

První běžecký Rohálovský ultra maraton

Díky Rohálovské únorové desítce se v okolí v zimě více běhá než lyžuje, proto jsme si trochu pohrávali s myšlenkou běžeckého terénního maratonu. Když už je trasa vyznačena, bude skoro měsíc udržována a pár běžeckých vytrvalců se samo přihlásilo, byli jsme pro založení první ročníku běžeckého Rohálovského ultra maratonu.

 

Čtyři týdny samozávodění

První start je možný od půlnoci z pátka na sobotu 3. dubna, poslední možný start je plánován na 1. května ve 12:30. Každý účastník může mít libovolný počet pokusů za jedno uhrazené startovné. Každé zlepšení mu zaznamenáme.

 

Čas svého výkonu lze zaznamenat přes klávesnici na samobůůůfetu v zázemí zadáním 6místného kódu (obdrženého emailem po úhradě startovného) před startem a zadáním stejného kódu ihned po dojetí.
Ideální je zkombinovat s aplikací Strava, Garmin a cyklocomputerů. Věříme ve férovost účastníků, ale chceme zároveň závod udělat co nejspravedlivější. Možností záznamu výkonu času máme více, protože ne každý má moderní vybavení a ne každý s ním umí.

 

11 ročníků Roh50 v číslech

Za 11 let historie MTB Rohálovka měla 6938 účastí, průměrně 630,5 účastníků hlavního závodu a 200 dětí, 2972 různých bikerů a bikerek. 29 bikerů absolvovalo všech 11 dosavadních ročníků (z toho jedna bikerka Martina Novotná), 28 bikerů a bikerek má jednu absenci. I letošní čísla ze samozávodu do statistik zahrneme.

 

Kdo vyhraje?

V Rohálově nebývá v mužské ani ženské kategorii jednoznačný favorit(ka) a šanci vyniknout mají převážně regionální bikeři a bikerky. Při samozávodním režimu a možnosti zlepšování to bude do posledního startu otevřené.

Minulý ročník na zkrácené trase vyhrál po krásném finiši Tomáš Strnka (průměrná rychlost vítěze 28,1 km/h). V ženách bude obhajovat Julie Malošíková. Rekordní čas 1:45:00 drží Johnny Cattaneo (průměrná rychlost 28,6 km/h).
Rádi vidíme kvalitní výkony, ale stejně tak nás těší, když si Rohálovskou padesátku střihnete někdo poprvé. Každého pokořitele odměníme kravskou medailí – ti co dosáhnou času pod 2:45 získají větší, pokud se vlezete pod čas 2:00 máte možnost získat trvalou ušní medaili.

 

Odměníme nejlepší cenami od partnerů, ale raději oželte pár vteřinek, než vletět rychle do silnice!

 

Plakát samozávod 1

Plakát samozávod 2

 

Více informací na www.vesani.cz.