Silvestrovský běh Rohálov 2021

 

Výsledky 1. ročníku Silvestrovského běhu v Rohálově.

 

„Zasloužit si Silvestra“ byl hlavní motiv uspořádání 1. ročníku Silvestrovského běhu Rohálov. Organizátoři z řad spolků DR.A.CY., Rohálov bike team, NEKO a Vesani.cz připravili běhavou 4,5 kilometru dlouhou trasu vedoucí od samobůůůfetu po hlavní na panelovku, před hnojištěm doprava po asfaltovce až k přístřešku, z kopečka k družstvu a zpět k samobůůůfetu.

Na start se postavilo 56 běžců a běžkyň a přesně v 11:00 Jarda Šašek provedl slavnostní start. Hned od začátku potvrzoval roli favorita místní Kuba Janda. K panelovce se ho ještě držel nestárnoucí Marek Hošťálek, ale Kuba stoupání tak nějak nevnímá – naopak zrychluje (panelovku 560 metrů dlouhou zaběhl za 2:09) a vyhrává v čase 15:23 (3:28/km). Za 2 minuty po něm dobíhá druhý Marek Hošťálek, který s přehledem vyhrává kategorii nad 50, třetí místo bere Filip Jura. Suverénní byla v ženách Martin Novotná, která byla i celkově 5. s časem 18:25, druhá Lucie Králová doběhla za 21:37, třetí Ivona Hegrová za 23:14. V chlapech nad 50 vyhrál zmiňovaný Marek Hošťálek, druhý byl Petr Zemánek za 20:43 a třetí místo udělalo velkou radost Jardovi Šaškovi s časem 22:37, který byl zároveň nejstarším účastníkem a moderátorem. Drobnou cenu si zasloužila i nejmladší účastnice Maruška Kaďůrková.
Na studni u bývalé trafiky proběhlo slavnostní vyhlášení, děti si opekly špekáčky, společně jsme si připili horkým punčem a popřáli si do nového roku. Děkujeme zúčastněným, pomocníkům a divákům a těšíme se na druhý ročník.

 

Výsledky Silvestrovský běh v Rohálově 2021: silvestrovsky_beh_rohalov_2021_final.pdf