Tisková zpráva - klasická Rohálovská 50ka 2022

 

 Rohálovská 50ka zve na 13. ročník. V sobotu 30.4.2022 obsadí bikeři Prusinovice.

 

roh50_logo_2022_gold_web_fhd_f.png
Klasický termín, klasická trasa

Termínově se Rohálovka vrací na poslední dubnovou sobotu 30.4.2022. Po startu se pojede úvodní okruh, po průjezdu rychlostní prémií se pokračuje na Pacetluky, Karlovice, pak přichází na řadu brod v Líšné, panelovka v půli trati, traily a Vesanské rokle v Ochozském lese, agrokulturní vložka v Dobroticích, průjezd zámeckou oborou, brod řeky Rusavy v Holešově, Tučapské pivní zastavení a přes kravín do cíle. Pěkné výhledy a spousta menších kopečků, na kterých ve finále nasbíráte slušné převýšení okolo 1000 metrů.
Na trase budou 4 občerstvovací stanice s dobře naladěnou obsluhou (NEKO, Sokol Třebětice, dvůr Dobrotice, MS Tučapy), 100 povzbuzujících regulovčíků a spousta diváků podél trasy.

 

Čarodějnický ročník

13. ročník vychází na pálení čarodějnic a Rohálovská padesátka se ponese v tomto duchu. Plakát je harrypotterovský, magické samošlapací ponožky nebo bidon na kouzelné lektvary pro předem přihlášené. Více prozrazovat nemůžeme ... ale každý kdo pojede závod vyzdoben za čaroděje či čarodějnici nebo postavu z Harryho Pottera dostane dvojitou poukázku do rumového stánku.

roh50_logo_2022_web.png

Vyhrát může každý

Rohálovská padesátka odstartuje ve 12:30. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit(ka) a šanci vyniknout mají regionální bikeři a bikerky. V minulém ročníku vyhrál Tomáš Ševců. Rekord Rohálovské padesátky drží od roku 2019 Johnny Cattaneo s časem 1:45:00 (průměrná rychlost 28,6 km/h). Za jeho překonání slíbil starosta Prusinovic Zbyněk Žákovský láhev (možná i demižón) slivovice. V ženské kategorii bude na zlatý hattrick útočit Julie Malošíková.

Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg - 24 účastníků této kategorie jelo loni = tloustneme) a soutěž 3členných týmů. Závod je součástí Rohálovského duatlonu a místní série „MTB král Hostýnek“, do které je zahrnuta Rohálovská 50ka, Drásal A a Obr Drásal, Hostýnská 50ka, Rusavská 50ka a Zlínská 50ka.

 

Děti si zazávodí na terénním okruhu

Ještě před hlavním závodem od 9:00 proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. Pojede se na okruhu (1,35 km) s překážkami stejném jako v roce 2021. Všechny kategorie mají start a cíl na fotbalovém hřišti (pozor, prezentace pouze na kulturním domě). Vyhlášení dětí proběhne v 13:30 v zázemí hlavního závodu na pódiu - děti si zaslouží velký potlesk. Organizaci dětí zajišťuje tým Holešovských Pokalíšků.

 

Po Rohálovce se nejezdí hned domů

V sobotní odpoledne bude bez přestání probíhat doprovodný program. Před vyhlášením zahrají Fancy Faces, hned po vyhlášení začíná večerní zábava. Vystoupí Reflexy, po nich Skarlet rock.

 

Třetí Rohálovský běžecký ultramaraton bude samozávodní

Třetí Rohálovský běžecký ultramaraton bude opět samozávodní a bude ho možné pokořit od 9. do 29. dubna 2022. Proč samozávodní? V den závodu nedokážeme poskytnout běžcům takový komfort jako bikerům - z pohledu bezpečnosti, zajištění občerstvení i atmosféry, kterou si běžci opravdu zaslouží. Zároveň věříme, že nehromadný závod má své kouzlo - bez stresu, sami v přírodě, a běžíte kdy se Vám zkrátka chce! Tři nejlepší v kategoriích oceníme během hlavního vyhlášení Roh50.
Samobůůůfet v Rohálově, jakožto zázemí, už je připraven, občerstvovačka v lesním samobůůůfetu ve Vesanské rokli je také v provozu. Pravidla a způsob měření přes kódovou klávesnici bude zachován jako loni (propozice běhu).
První jarní samozávodní Rohálovský ultramaraton 2021 si zaběhlo 56 běžců a běžkyň, druhý podzimní hromadný ultramaraton pokořilo 20 startujících. Běžecký rekord patří Davidovi Pelíškovi s časem 3:34:28.
Samozávod neotvíráme bikerům abychom zvěři dali klid a navíc už v dubnu máme v okolí kamarádské MTB závody (Morkovské bajk, Chřibská 50).

 

12 ročníků Roh50 v číslech

Za 12 let historie MTB Rohálovka měla 7461 účastí, průměrně 621,8 účastníků hlavního závodu a 187 dětí, 3128 různých bikerů a bikerek. 26 bikerů absolvovalo všech 12 dosavadních ročníků, 16 bikerů a bikerek má jednu absenci. Více ve statistice závodu.

 

Podrobný program Rohálovské padesátky (sobota 30.4.2022)

7:30 otvíráme prezentaci (Kulturní dům, platí i pro dětské kategorie)
9:00 zahájení dětských závodů (všechny starty na hřišti)
12:30 start hlavního závodu
13:30 vyhlášení dětských závodů (na pódiu v zázemí)
14:10 očekávaný příjezd vítěze mtb
15:00 kapela Fancy Faces
16:30 vyhlášení výsledků a vítězů
17:30 kapela Reflexy
20:00+ kapela Skarlet rock

Propozice hlavního závodu: https://www.vesani.cz/propozice/
Propozice dětských závodů: https://www.vesani.cz/propozice-deti/
Trasa: https://www.vesani.cz/trasa-a-mapy/
Foto: https://www.vesani.cz/fotogalerie/
Video: https://www.vesani.cz/videa/
Napsali o Roh50: https://www.vesani.cz/napsali-o-nas/

Plakát oficiálního 13. ročníku Roh50: https://www.vesani.cz/plakaty-a-letaky/