Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Vesani.cz Squash Open 2014

 

V sobotu 15. února byl ten slavný den! Nejen, že měl Vlček narozeniny, ale také se konal již 3. ročník Vesanského squashového turnaje. Vzhledem k nepředvídaným událostem se naše účast smrskla na pouhých sedm statečných (ostatním zabránily v účasti zlomené kotníky, přetržené achilovky, služební cesty, oslavy třicetin, jiné sportovní povinnosti a zlé jazyky tvrdí, že i přísné manželky a přítelkyně). To ale nebyl případ starých harcovníků, jmenovitě Kotla, Haji, Kasiho, Novase, Toma, Luboše a Pavla (to jsem jako já).

 

Obhájcem loňského vítězství byl Novas, který celý rok usilovně trénoval pod vedením zdatného ošetřovatele, jelikož cítil, že letos mu bude řada z nás šlapat na paty. Vzhledem k nízké účasti jsme zvolili systém každý s každým a následné vyřazovací souboje v semifinále a finále. Černým koněm turnaje měl být Kasi, pro něhož byla letošní účast premiérou a jeho dovednosti z tenisu a badmintonu slibovaly nebezpečný výkon. Bohužel ale zaplatil nováčkovskou daň a podařilo se mu urvat pouze jeden set v souboji s Tomem. Skončil tak na sedmém místě a Tom nakonec šestý. Zdání ale může klamat a vzhledem k vyrovnanosti všech zápasů je nelze na příští rok odepisovat, právě naopak. Na pátém místě po soubojích ve skupině skončil Haja, který sice urputně bojoval o účast v semifinále, ale řekněme si na rovinu, jeho královská sezóna mu 31. prosince 2013 zamávala na rozloučenou a letos bude očividně pouze paběrkovat. Lze to přičíst ztrátě motivace nebo se za jeho výkonnostním poklesem skrývá něco jiného? Udrží se letos vůbec v A týmu nebo jeho kariéra zcela pohasne? Více se dočteme v Blesku a také uvidíme, jak se předvede v sobotu na Rohálovské desítce (očekávání ovšem nejsou velká a proto může asi jen příjemně překvapit).

 

Do semifinále se tedy probojovali ze 4. místa Luboš, ze 3. Kotel, ze 2. Pavel a z 1. místa Novas. Šance Pavla s Kotlem ovšem nebyly nulové, jelikož oběma se ve skupině podařilo uloupit Novasovi po jednom setu a herní systém jim nahrával, protože jej mohli vyzvat ještě jednou ve finále. Novas se tam totiž probojoval poté, co v semifinále porazil Luboše. Druhé semifinále pro sebe rozhodl Pavel a na Kotla tak zbyla 3. příčka, Luboš bral nepopulární bramboru. Ve velkém finále se tedy utkali Novas s Pavlem. Pavel si nechal utéct začátek a to Novasovi stačilo, aby si v klidu dokráčel pro obhajobu. Zbytek Vesanů bude asi muset podstatně víc potrénovat, aby se jim podařilo vrátit pohár ze Zlína zpět do Holešova či přilehlých dědin. Závěrem bych chtěl poděkovat všem sponzorům za cenné dary, fanynkám Jitušce, Simči a Andrejovi za fandění a Kedlimu za fotodokumentaci. Dalším športovým podujatím je hned v sobotu Rohálovská desítka a já osobně doufám, že do té doby přestanu chodit jako invalida, protože squashové souboje se na mě značně podepsaly. Věřím však, že mladší protihráči podobné problémy nemají a proto se na startu všichni setkáme.

 

Pavel

 

Výsledky 3. ročníku Vesani.cz Squash Open:

  1. Novas
  2. Pavel
  3. Kotel
  4. Luboš
  5. Haja
  6. Tom
  7. Kasi