Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Tisková zpráva - rocková Rohálovská 50ka 2023

 

Rohálovská 50ka zve na 14. ročník. V sobotu 29.4.2023 obsadí bikeři Prusinovice.

 

Klasický termín, klasická trasa

Termín již zaběhlý = poslední dubnová sobota 29.4.2023.

Trasa klasika = úvodní okruh (prémie), dále směr Pacetluky, Karlovice, brod v Líšné, panelovka v půli trati, Vesanské rokle, traily Ochozský les, dvůr Dobrotice, průjezd zámeckou oborou, brod řeky Rusavy v Holešově, Tučapské pivní zastavení a přes kravín do cíle.

=Pěkné výhledy a spousta menších kopečků, na kterých ve finále nasbíráte slušné převýšení okolo 1000 metrů.

 

Rockový ročník aneb Roh'n'Roll

Letos nás čeká prodloužený víkend (v pondělí je volno), zároveň máme pravidlo, že po Rohálovce se nejezdí hned domů = delší čas na zábavu a regeneraci.

14. ročník se ponese celý v rockerském duchu = motto Roh'n'Roll, rockerské tričko pro předem přihlášené za drobný doplatek, 3 kapely v zázemí (Best of Rock, Skarlet Rock, Expo & Pension Rock) ... i na trase to bude na plný pecky .... více prozrazovat nemůžeme.

Každý kdo pojede závod v rockerským, dostane dvojitou poukázku do rumového stánku.

roh50_2023_logo_fhd_web.png

Vyhrát může každý

Rohálovská padesátka odstartuje v obvyklých 12:30. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit(ka) a šanci vyniknout mají regionální bikeři a bikerky. V minulém ročníku vyhrál Lubomír Petruš (D2mont Merida) v rekordu trasy. V ženské kategorii bude vítězství obhajovat Dorka Ševčíková (4EVER CYKLOBULIS).

Nově otvíráme kategorii 70+ (máme hodně stálých závodníků, ale stárneme). Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg - 27 účastníků této kategorie jelo loni = tloustneme) a soutěž 3členných týmů. Závod je součástí Rohálovského duatlonu a místní série „MTB král Hostýnek“, do které je zahrnuta Rohálovská 50ka, Drásal A a Obr Drásal, Hostýnská 50ka, Rusavská 50ka a Zlínská 50ka.

 

Děti si zazávodí na terénním okruhu

Ještě před hlavním závodem od 9:00 proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. Pojede se na okruhu (1,35 km) s překážkami stejném jako v minulých letech. Všechny kategorie mají start a cíl na fotbalovém hřišti (pozor, prezentace pouze na kulturním domě). Vyhlášení dětí proběhne v 13:30 v zázemí hlavního závodu na pódiu - děti si zaslouží velký potlesk. Organizaci dětí zajišťuje tým Holešovských Pokalíšků.

 

4. Rohálovský běžecký samozávodní ultramaraton

Čtvrtý Rohálovský běžecký ultramaraton bude opět samozávodní a bude ho možné pokořit od 8. do 28.4.2023. Proč samozávodní? V den závodu nedokážeme poskytnout běžcům takový komfort jako bikerům - z pohledu bezpečnosti, zajištění občerstvení i atmosféry, kterou si běžci opravdu zaslouží. Zároveň věříme, že nehromadný závod má své kouzlo - bez stresu, sami v přírodě, a běžíte kdy se Vám zkrátka chce! Tři nejlepší v kategoriích oceníme během hlavního vyhlášení Roh50.
Samobůůůfet v Rohálově, jakožto zázemí, už je připraven, občerstvovačka v lesním samobůůůfetu ve Vesanské rokli je také v provozu. Pravidla a způsob měření přes kódovou klávesnici bude zachován jako loni (propozice běhu).
První jarní samozávodní Rohálovský ultramaraton 2021 si zaběhlo 56 běžců a běžkyň, druhý podzimní hromadný ultramaraton pokořilo 20 startujících, třetí Roh50ultra zaběhlo 59 odvážlivců. Běžecký rekord patří Matěji Beníčkovi s časem 3:27:56.
Samozávod neotvíráme bikerům abychom zvěři dali klid a navíc už v dubnu máme v okolí kamarádské MTB závody (Morkovské bajk, Chřibská 50).

 

13 ročníků Roh50 v číslech

Za 12 let historie MTB Rohálovka měla 8059 účastí, průměrně 619,9 účastníků hlavního závodu a 187 dětí, 3309 různých bikerů a bikerek. 26 bikerů absolvovalo všech 13 dosavadních ročníků, 12 bikerů a bikerek má jednu absenci. Více ve statistice závodu.

 

Podrobný program Rohálovské padesátky (sobota 29.4.2023)

8:00 otvíráme prezentaci (Kulturní dům, platí i pro dětské kategorie)
9:00 zahájení dětských závodů (všechny starty na hřišti)
12:30 start hlavního závodu
13:30 vyhlášení dětských závodů (na pódiu v zázemí)
14:05 očekávaný příjezd vítěze mtb
15:00 kapela Best of Rock
16:30 vyhlášení výsledků a vítězů
17:30 kapela Skarlet Rock
20:00+ kapela Expo & Pension Rock

Propozice hlavního závodu: https://www.vesani.cz/propozice/
Propozice dětských závodů: https://www.vesani.cz/propozice-deti/
Trasa: https://www.vesani.cz/trasa-a-mapy/
Foto: https://www.vesani.cz/fotogalerie/
Video: https://www.vesani.cz/videa/
Napsali o Roh50: https://www.vesani.cz/napsali-o-nas/

Plakát oficiálního 14. ročníku Roh50: https://www.vesani.cz/plakaty-a-letaky/