Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Silvestrovský běh Rohálov 2023

 

DR.A.CY., Rohálov bike team a Vesani.cz uspořádali 3. ročník Silvestrovského běhu Rohálov. 

 

„Jako jeden z pořadatelů bych chtěl vyjádřit naše uspokojení z toho, že jste se tu sešli v tak hojném počtu. Věřte, nečekali jsme to, i když jsme předpokládali, když jsme tuto akci připravovali, že nezůstane bez odezvy.“

Parafrází hlášky z filmu Marečku, podejte mi pero poděkoval Martin Koplík 75 běžcům a běžkyním a mnoha návštěvníkům, že dorazili na 3. ročník Silvestrovského běhu Rohálov.

 

Za ideálního počasí v 10:30 vystartovali běžci od Samobůůfetu na tradiční okruh směr Dřevohostice, na panelovku známou z Rohálovské padesátky, kolem hnojiště, ke kapličce, kolem družstva a do cíle zpět k Samobůůůfetu. První přiběhl Radek Tabarka v čase 17:05, za ním stříbrný Václav Pumprla za 17:28 a bronz bral nestárnoucí Tomáš Neradil z Hulína za 17:44. Nejvíce potěšil početné publikum domácí Václav Pumprla, který zaznamenal v posledním půlroce výkonnostní skok (i díky jeho mentorovi Ondrovi Němcovi a podpoře svého týmu Rohálov bike team). V mužích nad 50 let triumfoval Martin Malík s časem 18:03 před Luďkem Klapilem a Jiřím Máťou.

 

Jakub Janda, vítěz předešlých dvou ročníků, si letos běh „střihl“ s kočárkem. Stejně tak i Martina Novotná. Oba tak brali první místa v nevypsané kategorie běhu s kočárkem.

 

Z početného pole běžkyň byla nejrychlejší Natálie Čepová v čase 21:26 před domácí Agátou Mlčákovou a dvojicí bronzových děvčat Ivanou Gregušovou a Karolínou Kopeckou.

 

Na studni u Samobůůůfetu proběhlo tradiční slavnostní předání medailí a drobných cen. Nad sportovními výkony dnes tak trochu zvítězil smích a dobrá nálada. To samé Vám přejeme do roku 2024.

 

Děkujeme zúčastněným, pomocníkům, časoměřičům (Ota, Zuzka), divákům, paní Nevřalové, obci Prusinovice a těšíme se na čtvrtý ročník, který i za rok vychází na 31.12.2024.

 

Kompletní výsledky 2023: silvestrovsky_beh_rohalov_2023_vysledky_f.pdf

 

Foto od Lidky Polišenské: https://www.rajce.idnes.cz/polida/album/silvestrovsky-beh-prusinovice-2023?

 

Výsledky 2. ročníku 2022: https://www.vesani.cz/519-silvestrovsky-beh-rohalov-2022.html

Výsledky 1. ročníku 2021: https://www.vesani.cz/482-silvestrovsky-beh-rohalov-2021.html