Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Tisková zpráva - Tůůůr Rohálovská 50ka 2024

 

Rohálovská 50ka zve na 15. ročník. V sobotu 27.4.2024 obsadí bikeři Prusinovice.

 

Pojedeme ve stylu francouzské tůůůr

15. ročník se ponese ve stylu Tour de France ... není snahou ji kopírovat, ale nasát její atmosféru. I vítězové Rohálovky se stávají legendami, bikeři co projedou cílovým obloukem na Rohálovském Champs-Élysées získávají uznání (zvláště loni). Bude to žlutý ročník - věříme, že i Roh50 bude radostná, spojená se sluncem a zlatem pro nejrychlejší. Místo slunečnic sice pokvete řepka, místo vína a šampáň v rohálově dominuje zlatavé pivo.

Každý kdo pojede závod v tůůůr-de-francovským, dostane dvojitou poukázku do rumového stánku.

 

roh50_2024_logo_fhd.png

 

 

Klasický termín, klasická trasa

Termín již zaběhlý = poslední dubnová sobota 27.4.2024.

Trasa klasika = úvodní okruh (sprinterská prémie), dále směr Pacetluky, Karlovice, brod v Líšné, panelovka v půli trati, Vesanská rokle, traily Ochozský les, vrchařská prémie, dvůr Dobrotice, průjezd zámeckou oborou, brod řeky Rusavy v Holešově, Tučapské pivní zastavení a přes kravín do cíle.

= Pěkné výhledy a spousta menších kopečků, na kterých ve finále nasbíráte slušné převýšení okolo 1000 metrů.

 

Vyhrát může každý

Rohálovská padesátka odstartuje v obvyklých 12:30. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit(ka) a šanci vyniknout mají regionální bikeři a bikerky. V minulém ročníku vyhrál Vojtěch Neradil (PSG Mechanix) a v ženské kategorii bude vítězství obhajovat Dagmar Sladkovská (ondrejfojtik.cz team).

Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg) a soutěž 3členných týmů. Závod je součástí Rohálovského duatlonu a místní série „MTB král Hostýnek“, do které je zahrnuta Rohálovská 50ka, Rusavská 50ka Drásal A a Obr Drásal, Hostýnská 50ka a Zlínská 50ka.

 

Děti si zazávodí na terénním okruhu

Ještě před hlavním závodem od 9:00 proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. Pojede se na okruhu (1,35 km) s překážkami stejném jako v minulých letech. Všechny kategorie mají start a cíl na fotbalovém hřišti (pozor, prezentace pouze na kulturním domě). Vyhlášení dětí proběhne v 13:30 v zázemí hlavního závodu na pódiu - děti si zaslouží velký potlesk. Organizaci dětí zajišťuje tým Holešovských Pokalíšků.

 

5. Rohálovský běžecký samozávodní ultramaraton

Pátý Rohálovský běžecký ultramaraton bude opět samozávodní a bude ho možné pokořit od 6. do 26.4.2024. Proč samozávodní? V den závodu nedokážeme poskytnout běžcům takový komfort jako bikerům - z pohledu bezpečnosti, zajištění občerstvení i atmosféry, kterou si běžci opravdu zaslouží. Zároveň věříme, že nehromadný závod má své kouzlo - bez stresu, sami v přírodě, a běžíte kdy se Vám zkrátka chce! Tři nejlepší v kategoriích oceníme během hlavního vyhlášení Roh50.
Samobůůůfet v Rohálově, jakožto zázemí, už je připraven, občerstvovačka v lesním samobůůůfetu ve Vesanské rokli je také v provozu. Pravidla a způsob měření přes kódovou klávesnici stejně jako v minulých letech (propozice běhu).
První jarní samozávodní Rohálovský ultramaraton 2021 si zaběhlo 56 běžců a běžkyň, druhý podzimní hromadný ultramaraton pokořilo 20 startujících, v roce 2022 samozávodních 50 kilometrů pokořilo 59 finisherů, v roce 2023 už bylo 82 finisherů. Běžecký rekord patří Matěji Beníčkovi s časem 3:27:56, ženský rekord 4:50:39 zaběhla Katka Pospíšilová.
Samozávod neotvíráme bikerům abychom zvěři dali klid a navíc už v dubnu máme v okolí kamarádské MTB závody (Morkovské bajk, Chřibská 50).

 

14 ročníků Roh50 v číslech

Za 14 let historie má MTB Rohálovka průměrně 617 účastníků hlavního závodu a 183 dětí, 3432 různých bikerů a bikerek. 21 bikerů absolvovalo všech 14 dosavadních ročníků, 15 bikerů a bikerek má jednu absenci. Více ve statistice závodu.

 

Podrobný program Rohálovské padesátky (sobota 27.4.2024)

8:00 otvíráme prezentaci (Kulturní dům, platí i pro dětské kategorie)
9:00 zahájení dětských závodů (všechny starty na hřišti)
12:30 start hlavního závodu
13:30 vyhlášení dětských závodů (na pódiu v zázemí)
14:05 očekávaný příjezd vítěze mtb
15:00 taneční vystoupení
16:30 vyhlášení výsledků a vítězů
17:30 kapela Europe Tribute Czech
20:00+ kapela Skarlet Rock

Propozice hlavního závodu: https://www.vesani.cz/propozice/
Propozice dětských závodů: https://www.vesani.cz/propozice-deti/
Trasa: https://www.vesani.cz/trasa-a-mapy/
Foto: https://www.vesani.cz/fotogalerie/
Video: https://www.vesani.cz/videa/
Napsali o Roh50: https://www.vesani.cz/napsali-o-nas/

Plakát oficiálního 15. ročníku Roh50: https://www.vesani.cz/plakaty-a-letaky/