Do startu zbývá

Dny Hodiny Minuty
0 0 0

 

Rychlé odkazy

 

Vesani.cz Squash Open 2012

 

V období zimního spánku, kdy kola většiny Vesanů ještě stále odpočívají v garáži a zapadají pod vrstvou prachu, jsme se rozhodli udělat něco pro zdraví a rozšířit již tak široký počet sportovních odvětví, kterým se náš tým aktivně věnuje. Mnozí z nás se tedy po dnech třeskutých mrazů vydali v sobotu 18.2. do Holešovského sportcentra, aby se zde trochu zahřáli a hlavně se utkali o putovní pohár v premiérovém ročníku Vesani.cz Squash Open 2012. Svou roli sehrála i blížící se první část Rohálovského duatlonu, tedy Rohálovská desítka, ale hlavním důvodem byla samozřejmě zdravá rivalita v týmu, která přinutila deset průkopníků zúčastnit se tohoto klání.

 

Turnaj měl již dopředu nahlášenou silnou účast a kvalita se ještě zvedla přizváním několika mimotýmových špílmachrů. Přesto však byla kvalita hry jednotlivých účastníků ještě obestřena lehkou rouškou tajemství (alespoň pro mě). Od začátku tedy bylo jasné, že nikdo nikomu nic nedaruje a nikdo nic nemá jisté. Jako motivační prvek bylo použito hodnotných cen, čímž bych chtěl poděkovat Kotlovi a Simči za zajištění krásného poháru a Hajovi za sponzoring v podobě desetileté whisky. Nehrálo se tedy o málo a napětí se již před losováním dalo krájet. Po úvodním rozdělení do dvou skupin, z nichž obě byly samozřejmě ihned nazvány skupinami smrti, již vypukla první utkání. Ve skupině A jsem se utkal já (Pavel) s Vlčkem, Hajou, Laďou a Tomem a ve skupině B se do sebe pustili Kotel, Kedli, Monča, Zdeňa a Petr. Po několika utkáních postupně vykrystalizovalo z naší desítky několik favoritů (asi deset), kteří si při troše štěstí mohli dělat zálusk na pohár a letitý drink.

 

Herní systém byl poměrně spletitý, nicméně spravedlivý a každý si zahrál do sytosti. Chleba se začal lámat zhruba po třech hodinách, kdy ve finálové skupině bojovalo pět z nás o postup do semifinálových vyřazovacích bojů. Pro první dva (Pavel a Kotel) byl postup poměrně jasný, ačkoli Kotel si své boje už v základní skupině rozhodl trochu zpestřit. Jeho tažení mu jako obvykle připadalo poměrně snadné a tak se rozhodl pokračovat pouze za pomoci jediného oka, poté co si druhé nechal téměř vypálit dobře mířenou ranou z rakety jednoho ze soupeřů. Sanitka ale nakonec nebyla potřeba a Kotel se jen na nějaký čas vrátil do doby, kdy ještě neměl zrak jako ostříž. O další dvě postupová místa se strhla mezi trojicí zbývajících (Monča, Haja a Vlček) obrovská řež. Jejich souboj byl okořeněn již léta trvající rivalitou (Haja - Vlček) a již léta trvající zamilovaností (Haja - Monča). V jejich zápasech šlo o vše a nutno podotknout, že Monča dlouhou dobu plnila roli favoritky. V závěrečné části si ale už sahala na dno sil, čehož samozřejmě zcela nekavalírsky využil Vlček a svým jedovatým backhandovým returnem proti ní dokázal vybojovat jeden set, což jej v celkovém součtu poslalo do semifinále a Monču na první nepostupovou příčku. O postupu Haji nakonec při stejném bodovém součtu rozhodl také až vzájemný zápas s Mončou, který s vypětím sil zvrátil na svou stranu (zda to mělo nějakou domácí dohru se už agentury nezmiňují).

 

V semifinálových utkáních se tedy vytvořili dvojice Pavel - Haja a Kotel - Vlček. Do finále se i s mírnými obtížemi dostali favorité, tedy Pavel a Kotel. Nejednalo se samozřejmě o nic jednoznačného, o čemž svědčí i Hajovo prohlášení, že v semifinále jsem mu už podruhé těsně utekl z lopaty (potvrzuje to i výsledek 11:4, 11:4). Ve finále proti předsedovi Kotlovi jsem pocítil jedinečnou šanci splnit si hned ze začátku roku své loňské předsevzetí, že ho letos musím aspoň jedinkrát porazit. S dávkou štěstí i rozostřeného Kotlova zraku se mi to podařilo a putovní pohár tedy získal svého prvního majitele. Zlé jazyky (Haja) sice tvrdil, že si taky bude muset vymyslet nějaký nový turnaj, ve kterém by neměl konkurenci, ale to mou radost už nemohlo zkalit. Jediné, co ji trochu kalí, je to, že následující den jsem nebyl schopen se pohnout a byl jsem odkázán na pomoc zdatné ošetřovatelky (díky, Jituško:). Dnes se mi ale již podařilo mírně rozhýbat palec levé ruky a výsledkem je tato reportáž.

 

Závěrem tedy děkuji všem zúčastněným i fandícím Vesanům i neVesanům za nasazení a krásný turnaj a těším se příští rok na Vesani.cz Squash Open 2013.

 

Výsledky 1. ročníku Vesani.cz Squash Open:

  1. Pavel
  2. Kotel
  3. Vlček
  4. Haja
  5. Moni
  6. Petr
  7. Laďa
  8. Tom
  9. Kedli
  10. Zdeňa